Агробізнес просить не скасовувати податкові пільги

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням не підтримувати скасування податкових пільг, які було запроваджено під час воєнного стану, до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Як йдеться у зверненні, 31 січня на офіційному веб-сайті Верховної Ради України було зареєстровано проєкт Закону України №8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», відповідно до якого передбачається скасування низки податкових пільг, запроваджених під час воєнного стану.

У такий спосіб пропонується встановити, що окремі норми діють до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше 1 липня 2023 року, зокрема, мова йде про:

  • можливість для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • можливість для фізичних осіб – підприємців  платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • зупинення проведення документальних перевірок;
  • зупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Як зазначають ініціатори законопроєкту, він був розроблений на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08 грудня 2022 року.

«Війна завдала великої шкоди агросектору України: за різними експертними оцінками, агросектор зазнав непрямих втрат у сумі 34,25 млрд доларів США. Разом з тим, аграрний бізнес сьогодні знаходиться на межі своєї рентабельності, воєнні дії на території України продовжуються і аграрний сектор продовжує нести збитки через збройну агресію росії. Тому скасування податкових пільг, які було запроваджено на період дії воєнного стану, призведе до суттєвого зменшення можливостей підприємств продовжувати вести свою господарську діяльність», – наголошується у зверненні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *