Юрій Косюк
Юрій Косюк, аграрний мільярдер і 11-й номер рейтингу Топ-100 найбагатших українців за версією НВ, скептично ставиться до пандемії.
Карантин, каже він, ще більше мотивував його зануритися у власний бізнес. У той же час, на думку власника МХП, глобальна криза не стане шансом для прориву українського агросектора на світових ринках. Таку точку зору він висловив в інтерв’ю НВ.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.
Ситуація з коронавірусом, зазначив він, швидше за все «емоційний перегрів».
«А для економіки ризиків набагато більше, ніж для здоров’я людей. На зустрічі президента України з представниками великого бізнесу я заявив досить прямо і однозначно: істерія навколо пандемії принесе набагато більше шкоди і смертей, ніж реальний вірус», — сказав Косюк.
Він вказав на серйозні загрози для малого і середнього бізнесу. На думку Косюка, економічна турбулентність пов’язана зі значним ризиком «для тисяч людей, які опинилися на межі виживання в прямому сенсі слова».
Втім, додає Косюк, позиції України на світовому продовольчому ринку навряд чи зміцняться.
«Нікуди ми, на жаль, не рвонемо. Так, ми можемо закривати невеликі дірки в продовольчих балансах інших країн, як правило, країн третього світу, але великого прориву в економіці це нам не дасть», — прогнозує він.
За його словами, шанс виграшу для України — жорстка увага до питань гігієни і контролю. МХП, додає він, виніс ці уроки після епідемій пташиного і свинячого грипу.
Оцінив мільярдер і поточну ситуацію свого бізнесу, який експортує продовольство в Європу і Азію.
«Глобально нічого не змінилося. Через зниження споживання трохи просіла Європа, хоча всі наші підприємства, розташовані там, працюють. Виросли арабські ринки, Африка. Трохи Японія призакрита, але найближчим часом, думаю, все знову відкриється. Загалом, якщо говорити в цілому, картинка без змін», — розповів Косюк.
Ще один фактор ризику для українського агробізнесу — глобальні нафтові війни.
«Багато зерна перероблялося на біопаливо, а споживання палива в цілому і біопалива як добавки в інші види палива сильно впало», — каже Косюк.
Падіння попиту, пояснив він, буде перевантажувати склади. Через це біржові ціни на зерно в світі будуть ще два наступних роки коливатися разом із ціною на нафту, вважає власник МХП.
Крім волатильності на сировинних ринках, під загрозу сільське господарство України ставить і погода.
«У цьому році у нас посуха і тривожна ситуація в деяких регіонах, рівень води у водоймах впав майже на 40%. Для аграрної держави це серйозні ризики, про які потрібно думати вже зараз», — закликав він.
Джерело: propozitsiya.com