На Херсонщині збирають ранні зернові. За словами фермера Сергія Сорокунського цьогоріч продовольчого зерна буде менше, ніж фуражного. Кореспонденти побували на полях Каховського та Херсонського районів.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.
У господарстві фермерського господарства «СапфірАгро» Сергія Сорокунського залучено близько 2 тисяч гектарів під ярові й озимі ячмінь та пшеницю. Урожай зібрали на 500 гектарах. Жнива почали вчасно, але важко працювати через дощі, які йдуть майже щодня, говорить фермер. Поля та посіви чоловік оброблює восени та навесні селітрою, карбамідом та нітроамофоскою.
«Дощі пішли не тоді, коли треба, а пішли, коли вже не треба. Сіяли ми пшеницю в суху землю. Отримали дуже пізні сходи, багато насіння знищили шкідники, багато що пропало у землі та сходи були погані. А коли вже пішли дощі, то кількість насіння зійшла не та, що треба», — каже Сергій.
Часті дощі повимивали клейковину із зерна. Цього року урожай фуражний — 4 клас зерна. Сьогодні на ринку тонна такого коштує близько 6 тисяч гривень, а зерна продовольчого 2-3 сорту — 6 300, розказав Сергій Сорокунський.
«Дивлюся на це поле. Думав, тут буде другий клас зерна — третій, як у тому році. То на сьогодні перші машини поїхали, то це одна — четвертого, друга — третього. То до дощу. А після нього будуть гірші показники. Зерно до дощів було скловидне. А ось ця зернинка, бачите, яка жовтенька. Це вже погано, клейковина дощами змита. Цього року буде продовольчого зерна менше», — продовжує фермер.
Засновник фермерського господарства «Зоря Каховщини» Леонід Кириченко, каже що, колосок на цьому полі у межах 14% вологості. Це як раз та межа, що допускається. Якби сьогодні було сонце, то було б 12-13 вологості. Але говорить чоловік, не вийде того, що хотілося, і того, що планувалося.
Цьогорічний врожай зернових не тішить, говорить фермер Леонід Кириченко, і все через дощові весну і літо. Вологість спричинила значну затримку у збиранні врожаю, а через це у полях псується зерно. Валерій Дутов — комбайнер, спробував розпочати роботу на цьому полі. Зробили обкос і на цьому роботу зупинили.
«Земля м’яка, комбайн провалюється і не виходить косить», — розказує комбайнер.
За словами фермера, така ситуація за останні декілька днів на всіх полях.
«Ось вони вчора були на іншому полі, за три кілометри звідси. Там не вийшло, переїхали на горох. Також не виходить. Приїхали сюди. Пробуємо. Ось обкоси зробили, а всередині вода. Ми ж вісімкою косити не можемо. Треба косити, як посіяно», — говорить Леонід.
«Не у строки зібрана пшениця — це втрата класності, кількості, а то й взагалі збиток», — каже фермер.
«Оце зерно десь вже почало проростати. Ми розраховували, що буде 2-3 клас. Повинно було бути продовольче зерно. Воно вже не буде таким. Воно буде у межах фуражу — це 4 клас. Ми втрачаємо і тут за ціною», — розповідає він.
Поки зерно ще у полі, зарано говорити про якість і обсяги врожаю, говорить фермер. Все буде залежати від примх погоди. Ставку робить на соняшник.
Департамент сільського господарства та зрошення Херсонської облдержадміністрації налаштований більш позитивно, ніж самі фермери. Виконувачка обов’язків директора департаменту Марина Степанова говорить, що дощі посприяли високому врожаю ячменю, деякі господарства зібрали цю культуру від 55 до 60 центнерів з гектара. Хоча, говорить, продовольчого зерна буде менше, ніж фуражного.
Джерело: propozitsiya.com