Альтернативні шляхи експорту зерна в цьому році будуть невигідними

Цього року використання альтернативних шляхів для експорту української агропродукції буде невигідним з погляду ціноутворення, оскільки ціна на зерно дуже низька, а витратна частина за альтернативними маршрутами – дуже висока, вважає керівник торговельного відділу компанії Cargill Вадим Мірошніченко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Щодо альтернативних маршрутів експорту зерна суходолом, вагонами, контейнерами, автотранспортом — це було реально того року, тому що ціна за рахунок політичних складових відіграла вгору і всі додаткові витрати, які поніс товаровиробник, здебільшого були компенсовані світовими цінами. Зараз вони трендують вниз, і сьогодні всі альтернативні маршрути виглядають неможливими з погляду ціноутворення. Відповідно, вартість вивезення зерна з Полтавщини, Вінниччини, Чернігівщини до порту Констанца складатиме більш ніж 50% від ціни», – пояснив експерт.

Як зазначив Мірошниченко, за таких умов жоден товаровиробник не зможе отримати не те що прибуток, а матиме колосальний збиток, якщо вибере альтернативний маршрут. Тому «зерновий коридор» на сьогодні є єдиним порятунком для світу в питанні забезпечення продовольством, а також для України як шлях реалізації агропродукції. Також робота «зернового коридору» необхідна Україні для торгівлі з Китаєм.

За його словами, в пріоритеті Cargill, якщо буде така можливість, за рахунок роботи «зернового коридору» працювати на терміналі компанії з максимальною потужністю. Також компанія в меншій мірі, але використовує альтернативні маршрути – здебільшого це дунайські порти та суходольні шляхи через західні кордони.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *