Білоруськалій контролює до 20% світових поставок калійних добрив і тривалий страйк на підприємстві може помітно позначитися на ціні товару.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.
Страйк на Білоруськалії, який є одним з найбільших в світі виробників і експортерів мінеральних калійних добрив і одним з найбільших підприємств Білорусі, може обернутися квартальним скороченням світового видобутку калійної солі на 3,5%, в разі якщо протест робітників триватиме два тижні.
«Це (страйк на підприємстві – ред.) може стати смертельним ударом для Лукашенка», — зазначив Тімоті Еш, стратег з ринків в BlueBay Asset Management, маючи на увазі економічне значення Білоруськалія.
Білоруськалій контролює до 20% світових поставок калійних добрив, а це означає, що будь-які тривалі страйки або перебої в роботі компанії можуть вплинути на ціни на товар, який широко використовується фермерами для вирощування рослин.
У той же час, негайне вплив страйку на ціни побачити складно — калій переважно продається за довгостроковими контрактами, а не на спотовому ринку, як більшість інших сировинних товарів.
Відзначається, що коливання цін через страйк на Білоруськалії може бути обмежено тим фактом, що протягом багатьох років в світі спостерігається надлишок калійних добрив, вважають аналітики.
Видання пише, що після проведення виборів в Білорусі акції великих виробників калійних добрив зросли в ціні. Акції канадської Nutrien подорожчали на 7%, а ізраїльської ICL Ltd — приблизно на 5%. Ще один великий світовий виробник калію — російський Уралкалій — на біржі не торгується.
Нагадаємо, що 17 серпня білоруські ЗМІ повідомили про те, що шахти Білоруськалія перестали видавати руду. Шахтарі Білоруськалія оголосили страйк через невдоволення результатами виборів в Білорусі і подальшими діями правоохоронних органів щодо учасників протесту.
Джерело: propozitsiya.com