Аргентина підняла експортні мита на сою та зернові

В Аргентині новий уряд підняв експортне мито на кукурудзу, пшеницю й сою та продукти з останньої. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на австралійське аграрне видання farmonline.

Зокрема, експортне мито на сою, соєву олію і соєві продукти харчування зросли з 24,7 до 30%, а на пшеницю й кукурудзу — з 6,7 до 12%. Підвищення експортного мита вже спричинило протести сільгоспвиробників, які забезпечують близько 40% усього експорту Аргентини. Так, на одну лише сою припадає 17,5% усього експорту країни.

В останні 2 роки Аргентина повністю скористалася вигодами від американо-китайської торгової війни, добре заробивши на експорті сої до Китаю. А за обсягами експорту соєвої олії та харчових продуктів переробки сої Аргентина займає 1 місце в світі.

Нещодавно в Аргентині зібрали черговий урожай сої, і зараз його поспішають вивезти до набуття чинності новими експортними митами. Так, у грудні експорт сої з Аргентини збільшився порівняно з листопадом у 4 рази — з 700 тис. до 2,8 млн т. Виробники продали вже чверть урожаю — втричі більше, ніж на цю дату в середньому за 3 попередніх роки.

Тим часом президент Аргентини намагається заручитися підтримкою парламенту щодо подальшого зростання експортних мит: на пшеницю й кукурудзу — до 15%, а на сою — до 33%. І, як вважають аналітики, це ще не межа підвищення вивізних мит, бо ситуація в фінансах країни справді важка.

Також вони попереджають, що підвищення експортного мита вдарить по фермерах, які й без того платять відсоткову ставку за кредитами на рівні більш ніж 60% річних. Тож фермери напевне знизять обсяги використання хімікатів і перейдуть на дешевше насіння, що в майбутньому призведе до зниження врожайності, а, отже, і обсягів експорту.

Аналітики вважають, що підвищення експортних мит послабить позиції Аргентини на світовому ринку. Чим відразу ж скористаються конкуренти, в першу чергу США. Однак користь отримають не всі конкуренти. Так, Австралія цієї зими збере значно нижчий урожай зернових, ніж очікувалося, і напевне знизить обсяги експорту продукції.

 

Переклав Богдан Малиновський, [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *