Австрійська компанія, яка заробляє гроші в росії, скаржиться на український цукор

Австрійський харчовий концерн Agrana, який продовжує працювати та заробляти гроші в росії, тим самим фінансуючи податками армію агресора, виступив з критикою безмитного імпорту цукру з України до ЄС, який перешкоджає прибуткам концерну.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Це [великі обсяги безмитного імпорту цукру з України до ЄС] значна втрата для нас, тому що ми втратили значний обсяг продажів, а також втратили маржу і маємо вищі витрати на зберігання», – заявив генеральний директор Agrana Штефан Бюттнер.

За його словами, імпорт українського цукру мав «величезний вплив» на продажі концерну, який займається виробництвом цукру, фруктів та крохмалю, в Румунії, Болгарії та Угорщині. Бюттнер також зазначив, що вигоду насправді отримують цукротрейдери, які експортують цукор до Європи, а не безпосередньо українські буряківники.

Зазначається, що до червня 2022 року Україна могла експортувати до ЄС лише близько 20 тис. тонн цукру на рік. З метою підтримки українського сільського господарства, яке страждає від російської агресії, Євросоюз скасував деякі сільськогосподарські тарифи до червня 2024 року. З огляду на це у поточному 2023/24 маркетинговому році очікується імпорт з України до 700 тис. тонн цукру. На цьому тлі гендиректор Agrana висловив припущення, що квота на український цукор має становити максимум 200 тис. тонн на рік.

При цьому австрійський концерн продовжує працювати в росії, де в Agrana є свій завод, і не розглядає планів виходу з неї. За словами Бюттнера, концерн засуджує російську війну проти України, однак припинення бізнесу у рф не відповідає економічним інтересам компанії.

«Вихід з росії є ні юридично, ні економічно можливим з нашої точки зору», – сказав він.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *