Плетенчук прокоментував роботу морського коридору

Морським коридором досі перевозять збіжжя.

4752_photo_sizeds_1_650x410.jpg (37.09 Kb)

Коридор фактично вийшов на свої потужності до повномасштабного вторгнення, сказав речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук, передає “Радіо Свобода”.

“Переважна більшість вантажів, навіть не половина, а набагато більше – це саме збіжжя, якого так не вистачає на так званому Глобальному Півдні, де є така проблема. Що стосується роботи коридору, то він фактично вийшов на свої потужності до повномасштабного вторгнення. Ми вже перетнули межу у 500 суден і більше ніж 10 мільйонів тонн вантажів”, – розповів він.

Херсонський і Миколаївський порти, які не працювали під час дії зернової угоди за участі РФ, не працюють і зараз. Тож немає підстав вважати Чорноморську угоду гідною альтернативою теперішньому коридору.

“Кількість вантажів говорить сама за себе”, – наголосив Плетенчук.

Залишається проблема з розмінуванням залишається. Держави НАТО, які мають вихід до Чорного моря, створюють коаліцію для розмінування у своїх територіальних водах і виключній морській економічній зоні.

“Ми своєю чергою так само проводимо розмінування, наскільки це можливо, тому що таких потужностей, щоб провести повномасштабну операцію в Чорному морі, ми зараз не маємо”, – вказав речник.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *