Балтійські порти могли б щорічно перевантажувати 10 млн тонн зерна з України

Після розвитку портових коридорів Балтійського моря можна буде пропускати до 10 млн тонн українського зерна щорічно, вважає президент Литви Гітанас Науседа.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Порти України.

За словами очільника Литви, хоча через порти країн Балтії та Польщі неможливо експортувати стільки зерна, скільки Україна експортує основними транзитними маршрутами, якщо цей альтернативний маршрут буде добре розвинений, загальний внесок Польщі, Литви, Латвії та Естонії може бути значним.

«Так, ми не можемо конкурувати з основними каналами експорту українського зерна. Проте, за нашими розрахунками, за дотримання певних вимог транзит українського зерна через морські порти країн Балтії та Польщі може становити 10 млн тонн на рік. Це було б важливою частиною, важливою підтримкою», – заявив Науседа.

При цьому він наголосив, що країни Євросоюзу мають «зробити все можливе», щоб українське зерно могло безперешкодно надходити на міжнародні ринки.

Раніше міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас заявив, що огляду на вихід росії з Чорноморської зернової ініціативи Литва вважає за доцільне ширше використовувати для експорту українського зерна так званий Балтійський шлях, який передбачає долучення до експортних операцій портів у країнах Балтії та перенесення туди процедур митного та прикордонного оформлення вантажів з українським продовольством.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *