Банкіри прогнозують сезонне послаблення гривні у вересні

Гривня до кінця вересня може ослабитися максимум до 28,2 грн/$ зважаючи на сезонні чинники, зокрема через повернення ринку до ділової активності та черговий запуск економіки. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагентство “Інтерфакс-Україна”.

“Історично наприкінці серпня і на початку вересня в Україні відзначається зростання курсу долара. Це пов’язують із поверненням ринку до ділової активності та черговим запуском економіки. Враховуючи ситуацію, яку ми спостерігаємо нині, ринок очікує зростання курсу долара. Думаю, максимальні значення на міжбанку, які ми можемо побачити в цей період — 28,15–28,2 грн/$”, — зазначив директор департаменту казначейських операцій Акордбанку Юрій Єфремов. За його оцінками, до кінця року курс гривні на міжбанківському валютному ринку може ослабнути до 28,2–28,3 грн/$.

Як повідомив начальник відділу роботи з інвесторами банку “Кредит Дніпро” Андрій Приходько, тенденція до зміцнення гривні на початку серпня цілком відповідає сезонним трендам і пов’язана передусім з активізацією експорту озимих зернових. Він уточнив, що експорт зернових у першій половині серпня становив 2,6 млн тонн і вже перевищив показники липня (2,1 млн тонн).

Водночас Приходько зазначив, що з другої половини серпня волатильність курсу традиційно зростає, зазначивши, що тенденція до зростання долара в цей період спостерігалася і у 2019-му, і в 2018 році.

“Зростає попит на валюту з боку паливних трейдерів. Аграрії купують пальне для збирання ярових і посівної кампанії озимих, крім того, в цей період традиційно активізується закупівля газу”, – пояснив експерт.

Як повідомив експерт з ОТП Банку, який побажав залишитися неназваним, очікується сезонне послаблення гривні на початку місяця. «Найімовірніше, ринок перебуватиме у вузькому коридорі 27,40–27,75 грн/$”, – вважає він.

Експерт додав, що при спокійному ринку та за відсутності форс-мажорних ситуацій гривня у вересні не підвищиться більше ніж до 27,9–28 грн/$.

Як повідомив директор корпоративного бізнесу Райффайзен Банку Аваль Руслан Співак, у серпні відбулася природна корекція курсу нацвалюти після липневого сплеску.

“Я ще на початку року прогнозував плавну девальвацію починаючи з середини літа з невеликою корекцією і подальшим осіннім відскоком у коридорі 27,7–28,5 грн/$ у середині осені. Думаю, психологічний поріг в 30 грн/$ цього року точно не перейдемо, але багато залежатиме від взаємодії та ступеня проблемності зовнішніх і внутрішніх чинників, а також передбачуваності та стабільності управлінської структури на рівні держави”, — резюмував він.

За оцінками голови правління Ідея Банку Михайла Власенка, у вересні не буде підвищення попиту на валюту, й курсовий коридор залишиться на поточному рівні.

“Ділова активність ще перебуває на досить низькому рівні, ціни та попит на енергоносії поки що також досить низькі. Тому ми очікуємо курс до кінця року на рівні 28–28,5 грн/$”, — зазначив він.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *