Андрій Галдін
У 2020 році уряд вперше ініціював підтримку бджолярів України, пообіцявши їм бюджетні кошти.
Але до сих пір бджолярі, які подали відповідні документи на отримання дотації, не отримали обіцяних коштів.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro-yug.com.
Глава спільноти пасічників у Миколаївській області Андрій Галдін висловив свої побоювання з приводу затримки виплат і зробив свої прогнози на ситуацію з бджільництвом в Україні, в цілому.
За його словами, в Департаменті агропромислового розвитку Миколаївської ОДА запевняють, що кошти вже були зараховані в казначейську службу, і незабаром вони надійдуть на рахунки бджолярам. Але Галдін зазначає, що цього може і не статися.
«Слід чекати, поки великий платник податків наповнить держбюджет, і тоді за рахунок цих надходжень держава матиме можливість виплатити дотації пасічникам. З досвіду минулих років за дотаціями на худобу та іншим, ці дотації виплачувалися щороку в останні дні року. Це факти. Але, на жаль, я як фінансист, знаючи роботу казначейства, знаю також як моментально ці гроші надійшли до бюджету на єдиний казначейський рахунок, який зараз порожній, також вони можуть і піти. За вказівкою згори ці гроші можуть забрати і не виплатити», — припускає голова спільноти пасічників.
Андрій Галдін розглянув три сценарії подій із надходженням держпідтримки бджолярам.
У першому випадку він припустив, що держава виконає свої зобов’язання і виплатить в повному обсязі дотації, які були обіцяні.
«І я думаю, що на наступний рік ті пасічники, які зараз побоюються офіційної реєстрації, все-таки подадуть документи на дотацію, і таким чином вийдуть з тіні», — підкреслив він.
Також існує ймовірність, що пасічникам дадуть не по 200 грн на бджолосім`ю, а менше. І тоді, на думку Галдіна, кількість пасічників, які подали документи на дотацію, в наступному році не збільшиться, але і не зменшиться.
В іншому ж, третьому випадку, якщо все-таки держава не виконає свої зобов’язання й обдурить тих пасічників, які повірили і подали документи на дотацію, вийшовши з тіні, вони скасують свої реєстрації.
«Це будуть різні приводи. І якщо зараз ми маємо хоч якусь статистику і зобов’язання перед ЄС, щоб показувати походження нашого меду, то при невиплаті дотацій всі ці хороші плани будуть поховані. І мінімум років 10, на мою суб’єктивну думку, бджолярі залишаться в тіні, тому що не буде довіри до держави. Я щиро сподіваюся, що такого не станеться. Що ми все-таки переймемо європейські цінності — в Європі все бджільництво дотаційне. Ми знаємо, що бджолярі зараз зазнають величезних збитків, і світова ціна на мед не сприяє розвитку. Можна врятувати наших бджолярів тільки дотуванням», — резюмував головний пасічник Миколаївщини.
Джерело: propozitsiya.com