Без пролонгації зернової угоди може не бути весняної посівної, — Андрій Дикун

Для аграріїв усіх регіонів надактуальним є питання експорту і пролонгації Стамбульської угоди. Якщо можливості експортувати морем не буде, це ставить під загрозу весняну посівну, розповів голова ВАР Андрій Дикун.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Пролонгація Стамбульскої угоди — це критичне питання. Сьогодні можемо експортувати до 7 млн тонн агропродукції та все рівно маємо її надлишок. Вважаючи, що ми ледь прожили рік, і якщо зерновий коридор не продовжать, то постане питання весняної посівної. Сподіваюся, що відповідні домовленості будуть досягнуті, оскільки майже 20% ВВП України складає агросектор, а експорт — ключовий фактор. Тільки західних кордонів аграрній галузі недостатньо для експорту. Маємо надлишки близько 15 млн тонн, які потрібно вивезти».

За його словами, оцінити поточний врожай наразі неможливо, оскільки збиральна кампанія затягується через погодні умови.

«Невідомо, скільки зберемо врожаю. Цьогоріч нестандартна збиральна кампанія. Ми в середині жовтня збираємо соняшник через дощі. Такого раніше не було. По Рівненщині вдвічі менша врожайність, Дніпропетровщина — в півтора рази нижча, місцями соняшник просто гниє», — повідомив очільник ВАР. 

Щодо врожаю кукурудзи, то ще не розпочався її масовий збір, але однозначно цю культуру потрібно експортувати, бо Україна не в змозі її переробити.

«Кукурудзу ще не збирають. Але ми не готові до переробки кукурудзи, для цього потрібні великі біоетанольні заводи, розвинене скотарство, тож ми повинні її вивезти», — вважає Андрій Дикун.

Щодо скорочення посівних площ весною, на це вплине не лише дія зернового коридору, а й інші фактори.

«На весну невідомо, де буде фронт, тож можливі посівні площі не можемо прорахувати. На півдні аграрії будуть боятися сіяти, бо треба прийняти закон, що с/г виробництво не є колаборацією. До того ж маємо найбільше в історії замінувння с/г угідь», — додав Андрій Дикун.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *