Главная / АГРОНОВИНИ / Білорусь погодилася збільшити поставки дизпалива в Україну, — ЗМІ

Білорусь погодилася збільшити поставки дизпалива в Україну, — ЗМІ

Білоруські виробники погодилися додатково наростити поставки дизпалива в Україні в серпні-вересні. Про це повідомляє галузеве видання enkorr з посиланням на джерела в білоруських нафтових колах. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на БізнесЦензор.

За інформацією співрозмовників видання, в серпні-вересні поставки будуть збільшені до 250-260 тис. тон на місяць, в порівнянні з 220 та 190 тис. тон відповідно в серпні та вересні 2018 року.

«Подібне збільшення обсягів стало можливим завдяки домовленостям президентів України та Білорусі. На прохання української сторони ремонт Мозирського НПЗ був перенесений з вересня на жовтень», — стверджує співрозмовник.

У жовтні, коли завод зупиниться на ремонт, білоруські експортери запевнили, що всі терм-контракти в обсязі 180 тис. тон будуть виконані.

«У ході двосторонніх переговорів також було піднято питання щодо вартості додаткових обсягів дизпалива, на що білоруська сторона запевнила в стабільності цінової пропозиції на поточному рівні», — додав співрозмовник.

В той же час 6 серпня націнка за спотовими контактами на постачання дизпалива на майданчику Білоруського нафтового торгового дому (БНТД) підвищилася з $19 до $22 аз тонну. До введення Україною мит на трубопровідне дизпаливо з Росії ця націнка становила близько $16 за тонну.

Як повідомлялося, напередодні представник президента в уряді Андрій Герус спрогнозував зниження в серпні частки російського дизельного палива на українському ринку з 45% до 15-25%.

За словами Геруса, не допустити дефіциту дизпалива на ринку дозволить збільшення поставок по морю в три-чотири рази, з країн ЄС — Польщі, Литви — в два рази, з Білорусі — на 25%.

З 1 серпня Україна ввела спеціальне мито на дизельне паливо з РФ, що поставляється трубопровідним транспортом, а також на на автогаз.

Спеціальне мито на дизельне паливо, яке постачається трубопровідним транспортом, становитиме 3,75% з 1 серпня і збільшиться до 4% з 1 жовтня 2019 року. Спеціальне мито на поставки скрапленого газу становитиме 1,75% з 1 серпня і 3% з 1 жовтня.

Поставки дизпалива з Росії в 2018 році забезпечили 40% українського ринку — 2,6 млн тон. У першому півріччі 2019 року поставки зросли на 23,2%, до 1,38 млн тон, в порівнянні з аналогічним показником 2018 року, а частка в балансі ринку до 44%.

Основним каналом поставки дизпалива на український ринок є нафтопродуктопровід «ПрикарпатЗахідтранс» (українська ділянка нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок), який пов’язують з оточенням Віктора Медведчука.

У 2017 року імпорт по трубопроводу склав 1,83 млн т (30% балансу), в 2018 році — 2,42 млн т (37% балансу), за 6 місяців 2019 року — 1,26 млн т (40%).

У 2018 році білоруські НПЗ відвантажили в Україну 2,09 млн т дизпалива, зайнявши 32% ринку. За перше півріччя 2019 року поставки склали 1,03 млн т (33%).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Без заробітчан не впораються. Принц Чарльз закликав британців допомогти зібрати врожай

Принц Чарльз Після введення карантинних обмежень у Британії не вистачає робочих рук для сільського господарства. ...

David Montgomery Womens Jersey