Більшість водосховищ Криму заповнені менш ніж на половину

Нинішня спекотна осінь поставила кримчан перед обличчям водного дефіциту — на півострові пересохли великі річки, які наповнюють місцеві водосховища.

Кримська влада запевняє, що запасів води вистачить до березня, а зимові опади значно поліпшать ситуацію з водопостачанням. Однак на ділі ситуація виглядає не так оптимістично.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ru.krymr.com.

За інформацією держкомітету водного господарства Криму, більшість водосховищ Криму заповнені менш ніж на половину. І тільки два з них наповнені водою більш ніж на 50% — Ізобільненське і Загірське. Однак загальний обсяг води в цих більш-менш заповнених водосховищах становить лише 23 мільйони кубометрів (12% від загального обсягу кримських водосховищ природного стоку).

Голова Криму Сергій Аксьонов заспокоює кримчан, запевняючи, що на півострові немає дефіциту води.

«Криму на сьогоднішній момент нічого не загрожує. Робота в цьому напрямку йде. Гарантованих запасів води вистачить до березня, але, як показують багаторічні спостереження, до 20% притоків води в наші водосховища відбувається в грудні. Ситуація на даний момент не критична, ніяких режимів не вводиться», — прокоментував він інформацію від гідрологів.

Але міністр природних ресурсів і екології Росії Дмитро Кобилкін вже не такий оптимістичний, тому просить жителів півострова економити воду.

«Те, що з водою є проблеми — ні для кого не секрет. Населення має розуміти, що витрата води збільшується. Це говорить про те, що потрібно дбайливіше ставитися до витрачання води самим кримчанам», — заявив він.

Водний дефіцит — одна з найскладніших проблем для російської влади на півострові, яку вони не можуть вирішити без України. Тому вже незабаром Москва в тій чи іншій формі почне шукати шляхи відновлення поставок дніпровської води до Криму. А від того, як відреагує на дії Кремля українська влада, багато в чому залежить процес деокупації півострова.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *