Більшість учасників ринку очікує зростання цін на цибулю, – результати опитування

Команда EastFruit у своєму Telegram-каналі провела опитування серед передплатників про те, як вони бачать перспективи ціноутворення щодо цибулі на початок квітня 2024 року порівняно із сьогоднішнім днем. Переважна більшість учасників ринку, а саме 65%, вважає, що ціни на цибулю зростуть, причому 19% очікує більш ніж дворазового зростання ціни на цибулю після зберігання.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Лише 25% тих, хто взяв участь в опитуванні очікують, що ціни на цибулю до квітня знизяться. І це не дивно, тому що зниження цін на цибулю після зберігання відбувається досить рідко, а в багатьох країнах раніше такого і зовсім ніколи не було. Крім того, багато учасників ринку відреагували на новини про обмеження експорту цибулі з Індії, хоч це ніяк і не впливає на ринок нашого регіону, та й цибуля в Індії переважно зовсім інша.

Є й реальні новини, які можуть впливати на очікування учасників ринку щодо подальшого зростання цін на цибулю, а саме: чутки про зниження врожайності та погану якість цибулі в країнах ЄС, заборона на експорт цибулі до кінця 2023 року з Єгипту та заборона на експорт цибулі з Туреччини, що триває.

Однак не можна ігнорувати й інші факти, як-от рекордні площі під цибулею в багатьох країнах світу, і зокрема буквально в кожній країні нашого регіону. Також нині масовим явищем є закупівля цибулі для зберігання в орендованих приміщеннях людьми, які раніше ніколи не торгували цибулею і ніколи її не вирощували. Таке часто трапляється в роки, що настають за роком високих цін на цибулю, та призводить до надлишкового попиту в період збирання та надлишкової пропозиції цибулі на ринку після зберігання.

Кілька сотень учасників опитування дійшли до прогнозу 30% зростання ціни на цибулю до 1 квітня 2024 року порівняно із сьогоднішнім днем. Для України це означає, що цибуля коштуватиме на опті 35 центів США за кг, у Таджикистані – 20 центів, у Молдові – 33 центи, в Узбекистані – 23,5 цента і в Грузії – 39 центів за кг.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *