Бізнес на траві. Як одесит став гуру урбан-фермерства і навчає всіх бажаючих

Одесит Іван Воробйов вже сім років вирощує зелень на вертикальній фермі. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на LIGA.net.

За освітою Воробйов — кухар. Кілька років тому він захопився здоровим харчуванням і вирішив самостійно вирощувати в Україні популярний тоді в Європі мікрогрін — молоді 10-денні проростки соняшнику, редиски, зеленого горошку та інших овочів і трав, які додають у їжу.

Спочатку він вирощував зелень для себе у власній квартирі. Потім спробував продавати вирощений урожай.

Воробйов пішов на ризик: вирішив змінити профіль і запустити вертикальну ферму промислового масштабу. Для такого проекту потрібні були партнери і він їх знайшов.
Перший досвід — оренда старої радянської теплиці, реконструкція якої обійшлася в $10 000. Підтримувати ідеальний стабільний мікроклімат у такому приміщенні виявилося нереально. Почали шукати нову локацію.

Його ферма оселилася у великому орендованому приміщенні на цокольному поверсі житлового будинку на площі 350 м2. Перенесення бізнесу вимагало збільшення інвестицій ще на $5000.

На новому майданчику посадили зелень горошку, гірчиці, капусти, соняшнику, люцерни, буряків — всього близько 20 сортів мікрогріна, а також їстівні квіти і бейбі-листя різних культур. Компанію назвали “Зелений шеф”. Справи пішли добре тільки після того, як він сам досконально розібрався в технології вирощування і став навчати персонал під себе. Зараз на підприємстві працює семеро співробітників.

Для пророщування насіння використовують проточну гідропоніку (вирощування рослин на поживних розчинах), лляні і синтетичні килимки, субстрати кокосу в боксах і агровату. Від посіву до збору врожаю проходить 2-3 тижні. Рослини зрізають, коли вони досягли у висоту 1-2 см на стадії 3-4 листків.

Щодня тут збирають близько 50 кілограмів урожаю. 100 грамів зелені Воробйов продає по $1-3 залежно від культури.

Його клієнтами стали ресторани — в курортному місті інтерес до мікрозелені з’явився миттєво. За його словами, “Зелений шеф” вже працює з 250 ресторанами і кафе, мережевим рітейлом і дрібними магазинами в містах-мільйонниках.

Зараз підприємець запустив освітній курс по міському фермерству. Платформа допомагає популяризувати новий вид сільського господарства. Для запуску вертикальної ферми потрібно мінімум $500, а для серйозного виробництва — $4000.

За словами Воробйова, його учні відкрили вже більше сотні вертикальних ферм в Україні та інших пострадянських країнах.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *