Бізнесмен Крючков планує масштабні інвестиції в морський порт «Миколаїв»

Компанії, які належать бізнесменові Леоніду Крючкову, планують інвестувати в будівництво нових потужностей з перевалювання  зернових вантажів і масла в морському торговому порту «Миколаїв», а також в реконструкцію ж/д станції «Миколаїв-Вантажний». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Як повідомили агентству в прес-службі Адміністрації морських портів України (АМПУ), план розвитку морського порту «Миколаїв» на 5-25 років, затверджений Міністерством інфраструктури України в липні 2018 року, передбачає реалізацію наступних проектів: «Будівництво універсального перевантажувального комплексу (КПК) зернових, генеральних або наливних вантажів в тилу причалу №8 «і» Будівництво КПК наливних і/або генеральних вантажів в тилу причалу №8″.

Проект будівництва КПК зернових, генеральних або наливних вантажів є приватним інвестиційним проектом ТОВ «Авеста Транс», який буде реалізовуватися за рахунок власних і залучених приватних коштів компанії.

КПК призначений для перевантаження, зберігання і відвантаження навалювальних (зернових, олійних і продуктів їх переробки) або генеральних або наливних вантажів, або їх комбінації.

«Транспортно-технологічні лінії комплексу розраховані на планований річний обсяг перевалки вантажів близько 2 млн тонн. Орієнтовна вартість будівництва комплексу складе приблизно 900-1000 млн грн», — повідомили в АМПУ.

Будівництво КПК наливних і/або генеральних вантажів є приватним інвестиційним проектом ТОВ «Тріонта Логістікс», який буде реалізовуватися за рахунок власних і залучених приватних коштів. КПК призначений для перевантаження, зберігання і відвантаження наливних і/або генеральних вантажів.

«Річний обсяг перевалки наливних вантажів оцінюється приблизно в 1 тис. тонн. Орієнтовна вартість будівництва комплексу складе приблизно 240-260 млн грн», — стверджують в АМПУ.

Остаточна вартість з обох проектів буде визначена в процесі підготовки проектно-кошторисної документації.

«Авеста Транс» як і «Тріонта Логістікс» створено в 2016 році з статутні капітали обох компаній складають 1 тис. грн. Кінцевим бенефіціаром компанії вказано бізнесмен Крючков Л. — брат екс-нардепа Дмитра Крючкова, підозрюваного НАБУ в розкраданні коштів обленерго через засновану ним компанію «Енергомережа».

Раніше ще одна компанія, кінцевим бенефіціаром якої значиться Крючков Л. — це «Сісайд Термінал» — також заявила про намір вкласти близько 120 млн грн в реконструкцію ж/д станції «Миколаїв-Вантажний» з метою збільшення її пропускної здатності.

Як повідомлялося, Миколаївський морський               порт планує залучити 1.2 млрд грн інвестицій в будівництво нових потужностей з перевалки зернових вантажів і масла, які планується розмістити в тилу причалу №8. За данними АМПУ, нові потужності дозволять збільшити можливості Миколаївського порту з переробки зернових більш ніж на 2 млн тонн на рік, масла — на 750 тис. тонн в рік. При цьому в АМПУ відмовилися називати інвесторів, зазначивши, що це буде нова співпраця для порту.

Раніше в Міністерстві інфраструктури повідомили, що Cofco (китайська національна зернова, масло і продовольча корпорація) готова інвестувати в причальні потужності Миколаївського порту і річкову логістику до $30 млн.

Миколаївський морський порт розташований на території площею 97.3 га та акваторією 224.5 га. Він з’єднаний з Чорним морем Буго-Дніпровсько-Лиманським каналом. Порт має у своєму розпорядженні 15 причалів загальною довжиною 2962.2 м.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *