Підставою для цього є «значне» страждання місцевих фермерів після скасування торгівельних обмежень на українські продукти.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на euractiv.
Минулого тижня Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина надіслали спільний лист до Єврокомісара з торгівлі Вальдіса Домбровскіса та Єврокомісара з сільського господарства Януша Войцеховського. У ньому вони пояснили, що їхні фермери «значно страждають», оскільки ЄС скасував обмеження на ввезення та мита на українські зернові.
У Болгарії наразі інфляція складає 4,7%, що вище, ніж в більшості країн єврозони.
Країна також має значні виробничі потужності з рафінованої та нерафінованої соняшникової олії та біодизелю. Болгарські виробники в цих секторах входять до найбільших в ЄС. Тим часом Болгарія не виробляє достатньо насіння соняшника для своїх потреб і дуже залежить від імпорту з України.
Введення мит на українське насіння соняшника та ріпаку ускладнить продаж болгарської продукції на світовому ринку. Коли минулого року було введено заборону на імпорт українських зернових, деякі виробничі об’єкти були призупинені.
Міністерство сільського господарства Болгарії вказує на відмінності у обсягах виробництва обох країн, які, за їхніми словами, пов’язані з «обов’язковим дотриманням різних ‚зелених стандартів в ЄС», які, як стверджують, «не є обов’язковими для виробників поза ЄС».
Питання якості українського зерна також порушувалося весною минулого року, коли болгарські органи охорони здоров’я заявили, що продукція є абсолютно безпечною, а соняшникове насіння з України має вищий середній вміст олії, ніж болгарське.
Для задоволення болгарських виробників зернових та олії, а також фермерів, які залежать від доступних імпортів, уряд запропонував, щоб Єврокомісія встановила «квоти на ввезення» для безмитних імпортів. Якщо ці обсяги перевищуються, Міністерство сільського господарства настоює на сплаті мит для української продукції.
«Максимальні обсяги повинні відповідати ринковій логіці та переробним можливостям, вони повинні надавати більше ясності та безпеки як для виробників, так і для обробників», – зазначається в листі.
Тимчасом болгарське Міністерство сільського господарства попереджає, що поточна ситуація може призвести до зниження внутрішнього виробництва, що «в довгостроковій перспективі може погіршити продовольчу безпеку країни».
«Зростання експорту з України серйозно турбує виробників, оскільки вони не можуть конкурувати з цінами на українські товари, що є наслідком застосування різних стандартів виробництва», – йдеться в заяві.
Джерело: propozitsiya.com