Британські вчені отримали ванілін з ПЕТ-пляшок

Вченим з Единбурзького університету вдалося перетворити використану пластикову пляшку на ванілін за допомогою кишкової палички. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УП.Життя.

“Наша робота кидає виклик сприйняттю пластику як проблемних відходів та демонструє його використання як нового ресурсу, з якого можна отримати високоцінні продукти”, — вважає один з авторів дослідження доктор Стівен Воллес. Щорічно у світі утворюється близько 50 мільйонів тонн відходів ПЕТ – міцного і легкого пластика, який використовують для упаковки харчових продуктів, соків, води тощо.

Дослідники виявили, що звичайна кишкова паличка може стати «помічником» у процесі перетворення пластику у ванілін. Для цього її модифікували та задіяли у хімічних реакціях. Так науковцям вдалося перетворити терефталеву кислоту, яку використовують для виготовлення пластику, на ванілін.

Вчені стверджують, що утворений таким шляхом ванілін придатний до споживання, але потрібні подальші дослідження, щоб перевірити його безпечність.

Ванілін використовують в харчовій і косметичній промисловості. Світовий попит на ванілін в 2018 році перевищив 37 тис. тонн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *