Будівництво овочесховищ допоможе забезпечити продовольчу безпеку, – Дмитро Соломчук

Будівництво десятків сучасних овочесховищ дасть змогу нашій країні стати незалежною від імпорту, особливо у весняний період. Завдяки такому підходу полиці українських магазинів завжди будуть заповнені вітчизняною продукцією, заявив народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

«В Україні необхідно побудувати ще близько 140-150 овочесховищ. Наразі багато хто з виробників зберігає продукцію в не зовсім підготовлених складах чи складує її під землею, а такі умови негативно впливають на якість продуктів. Відповідно, вже у квітні деякі товари доведеться імпортувати, адже вітчизняні втратять свою якість. При цьому в України є всі можливості для того, щоб повністю забезпечувати себе сільськогосподарською продукцією. І цього року Мінекономіки надасть більше грантів на переробку та обладнання для цього. Ми маємо випускати свою сільгосппродукцію, бо це і є ознакою продовольчої незалежності», – зазначив депутат.

Також він додав, що на деокупованих територіях аграрії продовжують активно працювати.

«Розміновуються землі завдяки роботі ДСНС, піротехніків ЗСУ. Наприклад, на Херсонщині очищено від вибухонебезпечних предметів понад 50 тис. га. Завдяки міжнародним донорам, які надавали техніку від БФ «Жнива Перемоги», минулого року аграріям вдалося навесні засіятися, зібрати урожай, провести осінні роботи й зараз вони готуються до весняних польових робіт. Надалі для збереження продукції фермерам будуть надаватися мобільні сховища», – повідомив народний депутат.

За його словами, міжнародні партнери України посилюють роботу в напрямку розмінування, надаючи спеціальне обладнання та проводячи навчання.

«Процес розмінування дуже клопітний і небезпечний, його не можна швидко реалізувати, як би нам цього не хотілося», – підсумував політик.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *