Центр овочівництва зміщується в центральні та західні регіони країни

У ніч на 6 червня російські окупанти підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції. Це спричинило гуманітарну та екологічну катастрофу, а також вдарило по сільськогосподарській діяльності всього півдня України. Експерти пояснили, чому  центр овочівництва може зміститися через підрив Каховської ГЕС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zn.ua.

В Українському клубі аграрного бізнесу зазначили, що якщо овочівники теоретично наступного року можуть поміняти поле, зробити свердловини для того, щоб продовжувати здійснення зрошення без Каховського водосховища, то на величезних площах, де вирощуються зернові та олійні культури, це неможливо.

Щоб бути ефективними за нових природно-кліматичних умов, аграріям доведеться освоювати нові технології. Експерти не виключають, що зовсім скоро центр овочівництва в Україні може зміститися.

Заступник Голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук зазначив, що від початку окупації почало відбуватися заміщення виробників.

«Вони розуміли, що попит всередині країни буде існувати, а через тимчасову окупацію процес гальмується, тому ще в 2022 році аграрії заходу країни і центральної частини України почали нарощувати виробництво овочів. Та звичайно в один момент в короткий термін перекрити ту пропозицію, яка йшла з півдня до повномасштабного вторгнення буде дуже важко», — резюмував він.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *