Перемовини по зерновій угоді можуть затягнутись до осені, – Денис Марчук

Протягом роботи «зернової ініціативи» росія постійно створювала перепони, і зараз так само продовжує їх створювати, наголосив під час брифінгу Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mediacenter.

«Де-факто ми маємо зупинення роботи «коридору». З кінця червня місяця заблокована можливість кораблів на реєстрацію, на вхід з Босфору на територію України. Тобто протягом цих днів мали можливість довантажуватися ті кораблі, які стояли в портах «Великої Одеси», і де-факто, на сьогодні нічого не відбувається. Хоча де-юре ми маємо продовження Стамбульської угоди до 18 липня 2023 року», – наголосив він.

Утім, Денис Марчук висловив припущення, що одразу після 18 липня активної фази продовження Стамбульської угоди очікувати не слід, бо фактично липень та серпень – буде часом перемовин.

«Чому так? Бо з заяви президента Туреччини нам відомо, що він хотів би провести особисті перемовини з президентом країни-агресора путіним. Особисті перемовини мають відбутися на території Туреччини в серпні, тобто дата ще не визначена. Тому ми самі розуміємо – липень-серпень фактично вивантажень з території портів «Великої Одеси» не буде відбуватися», – зауважив він.

Крім того, Денис Марчук висловив сподівання, що попри позицію росії, угода буде працювати.

«Сподіваємося, що навіть якщо не домовляться, все ж таки «угода» буде працювати. Ми мали такі прецеденти в листопаді 2022 року, коли через вихід росії все рівно в рамках підписаних домовленостей між Україною, Туреччиною та ООН, кораблі рухалися. В принципі є запевнення від турецької сторони, що це також буде відбуватися, незважаючи на позиції країни-агресора», – додав він.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *