Чекаємо рекордний урожай …

У цьому році Україна повинна зібрати рекордний урожай зернових і олійних культур. Оскільки з деяких пір агропродукція — одна з основних експортних категорій української економіки, то від неї залежить валютна виручка і, відповідно курс гривні в наступному році. Пересічний громадянин сподівається, що хороший урожай дозволить знизити ціни в магазинах. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на kp.ua. 

Затяжна холодна весна і дощовий початок літа ставили під сумнів хороший урожай в цьому році. Але до середини літа синоптики й аграрії почали говорити, що погода налагодилася і, якщо не буде нічого екстраординарного, обіцяють зібрати рекордний урожай зернових. 

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко вважає, що в цьому році Україна може зібрати більше 75 млн тонн зерна (у минулому році було зібрано 65,4 млн тонн). 

«Ми бачимо рекордний урожай, який перевищить 75 млн тонн, а разом з олійними може скласти близько 100 млн тонн», — заявив Лещенко. 

Чи згодні з цим прогнозом і синоптики. Як повідомила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, в цілому валовий збір всіх зернових, зернобобових та круп’яних культур (без урахування сої та соняшнику) очікується на рівні близько 75,8 млн т. 

Що стосується соняшнику і сої, то зараз про них говорити ще рано, але, за станом на початок липня, поля з їх посівами практично по всій країні мають достатню і оптимальну вологість ґрунту. 

У Національній академії наук України також підтверджують, що «на полях дозріває хороший урожай ранніх зернових культур».

«І це не тільки озимі, а й ярі, перш за все ячмінь і овес, які за відмінного зволоження ґрунту сформували потужну вегетативну масу і можуть забезпечити високі показники зернової продуктивності, які будуть одними з кращих за останні роки», — впевнені в НАНУ. 

Знизити врожайність на 20-30%, за словами експертів, можуть хіба що затяжні дощі під час збору врожаю. Але це, як кажуть фахівці, розглядається як песимістичний сценарій. 

Говорити про те, що світові ціни на продовольство будуть падати, поки рано. Адже може статися все що завгодно — від посухи або урагану до навали сарани або затяжних злив. Загалом, ціни можуть не тільки впасти, але і вирости. 

Навіть якщо ціни на продовольство в світі впадуть, очікувати у нас зниження цін на борошно і хлібобулочні вироби експерти не радять.

Витрати аграріїв і продавців істотно зросли: з минулого року подорожчали добрива, паливо, зросла мінімальна зарплата. 

У цьому році відчутно подешевшати може хіба що соняшникова олія, ціни на яку зросли навесні до 60 грн за літр. Якщо урожай соняшнику в цьому році виявиться хорошим, то вартість літра цього продукту може впасти, за різними прогнозами, від 20% до 50%. Тобто масло може в вересні коштувати від 30 до 50 грн за літр. Тому купувати його про запас зараз немає сенсу. 

До осені експерти очікують також невелике зниження вартості м’яса і молока, у вересні традиційно подешевшають всі овочі. Але вже взимку ціни на більшість продуктів знову піднімуться.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *