Через посуху на Вінниччині зменшилась врожайність цукрового буряку

Цьогорічна врожайність цукрового буряка у ТОВ «Турбів — Агро», що на Вінниччині, – понад 500 центнерів з гектара, що на 100 центнерів менше минулорічної, розповів директор підприємства Петро Крикливий.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.

Втім, ціна і прибутки залежать від можливості збуту.

«Ще в вересні кілограм цукру коштував тридцять три гривні, зараз впав. Не буде експорту, не буде ціни ні на що. Нам вистачає один рік посіяти і п’ять років державу прогодувати. Все інше – експорт. Буде експорт буде і ціна», – говорить Петро Крикливий.

Під цукровим буряком у селі Мирному 198 гектарів. Від посівної до копання – 7 місяців копіткої праці.

«Якщо взяти на гектар: зернових йде 26-28 тисяч, а на цукровий буряк – більше ста тисяч на гектар. Це дуже затратна культура, але вигідна», – каже Петро Крикливий.

За його словами, у порівнянні з минулим роком врожайність на 30 відсотків менша. Причина – обмаль дощів.

«Усе залежить від кількості опадів. З травня по вересень випало 63 мм опадів. Навіть місячної норми немає, а буряк любить вологу і тепло», – каже Крикливий. Але для збору врожаю нинішня погода сприятлива. Ми його копаємо зараз день і ніч, двадцять чотири години на добу. Залишилось два-три дні копки».

Сівозміни, каже директор агропідприємства, дотримуються. Навесні ці землі засіють ярим ячменем пивних сортів. Культура прибуткова, завжди є збут, а головне, зазначає аграрій, не виснажує землі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *