Через Румунію йде 60% експорту зерна з України, – Денис Шмигаль

Уряди України та Румунії підписали Спільну заяву щодо поглиблення співробітництва в різних галузях, зокрема в сфері логістики та розбудові прикордонної інфраструктури.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Урядовий портал.

«В щойно підписаній спільній заяві ми домовились підвищувати транзитний потенціал для експорту української аграрної продукції шляхом повноцінного використання шляхів солідарності ЄС», – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Так, Румунія стала частиною «зернового коридору» та «шляхів солідарності», а після поновлення рф чорноморської блокади транзитний коридор через дунайські порти до Румунії став ключовим для українського аграрного експорту.

«Наразі 60% нашого експортного зерна йде транзитом через румунську територію. А за обсягами двосторонньої торгівлі Румунія для України вийшла на третє місце. І це далеко не межа», – наголосив Прем’єр-міністр.

Крім того, зараз реалізовуються принципи та положення підписаної у серпні цього року угоди між урядами двох країн про посилення співпраці у забезпеченні надійного транзиту. 

«Розширивши транзитний коридор в трикутнику Україна-Молдова-Румунія, ми можемо вдвічі збільшити наші експортні можливості в цьому напрямку», – зазначив Денис Шмигаль.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *