У Польщі рекордні ціни на промислове яблуко, але фермери незадоволені

Різке пожвавлення попиту на яблучний концентрат у світі збіглося в часі зі зниженням врожаю яблука в ЄС і в Польщі зокрема. Через це ціни на промислове яблуко в Польщі зростають практично щодня і продовжують бити рекорди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Цього тижня ціни вже зросли більш ніж на 5% порівняно з кінцем минулого й наразі становлять в середньому $0,17 долара США за кг. При цьому за яблуко для соків прямого віджиму окремих сортів можна отримати навіть 19 центів США за кг. Для порівняння, за яблуко для свіжого ринку такого популярного сорту як «Гала» платять лише 36 центів.

«Зазвичай яблуко для свіжого ринку оптом продається щонайменше вп’ятеро, а в окремі роки навіть у 10 разів дорожче, ніж на яблуко для переробки. Однак цьогоріч ситуація безпрецедентна, бо різниця становить лише близько 100%», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Цікаво зазначити, що польські садівники все одно знаходять приводи для невдоволення цінами. Зокрема вони регулярно звинувачують переробників у закупівлі яблука для переробки в Україні, де ціни насправді значно нижчі. Наразі переробники в Україні платять близько 4,4-5 грн/кг промислового яблука, що відповідає $0,12-0,14 долара США за кг.

Тема України регулярно спливає в обговоренні цін на яблуко для переробки. При цьому зазвичай йдеться про тривале постачання промислового яблука українського виробництва на заводи на сході Польщі. А також про постачання українського яблучного концентрату нібито від української компанії TB Fruit на польські заводи австрійських компаній Dohler і Rauch.

Особливе роздратування у фермерів Польщі викликає те, що власника TB Fruit Тараса Барщовського оголошено в Польщі в розшук, а його польську компанію оголошено банкрутом, а два заводи компанії, що не працюють, передано в управління державі. Садівники кажуть, що компанія не розрахувалася з ними за поставлену в попередні роки сировину, а спроба продажу заводів нідерландській компанії була заблокована, оскільки фермери порахували суму угоди сильно заниженою. У результаті, виручка б не змогла перекрити борги перед постачальниками.

Також польські садівники регулярно нарікають на те, що ціни на яблуко для переробки в сусідній Німеччині значно вищі, ніж у Польщі. Однак реальна ситуація така, що цього року ціни й на свіжому ринку, і на ринку яблука для переробки є суттєво вищими, ніж у попередні роки. Тож садівники, швидше за все, зможуть дуже непогано заробити.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *