Через теплу погоду в січні у посівах озимини спостерігається слабка вегетація

За аномально теплої погоди січня у посівах озимих зернових культур та ріпаку степових та лісостепових областей відмічається слабка вегетація рослин. У плодових культур погода обумовлює нехарактерне для цього періоду незначне набрякання бруньок, які можуть бути пошкодженні морозами в разі різкого похолодання.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Украгроконсалт.

Разом з тим, погодні умови січня на більшості територій країни не сприяли інтенсивному розвитку мишоподібних гризунів. У видовому складі на площах зайнятих під озиминою переважає полівка звичайна, в інших стаціях миша польова та миша лісова.

Скрізь у посівах озимих зернових та ріпаку нараховується від поодиноких до 1-2, осередково в полях Волинської, Дніпропетровської, Миколаївської, Тернопільської, Черкаської областей 3 жилих колоній на гектар.

В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур обліковують 2-3, в осередках Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Сумської, Тернопільської областей 4-5 жилих колоній на гектар.

В подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжуватимуть розмноження.

За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність. Захисні заходи, здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *