Чим обернеться для українців відкриття земельного ринку

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що одним з пріоритетів його політсили у парламенті стане зняття мораторію на вільний продаж землі. Український блогер Ігор Лєсєв, вважає, що вільний продаж землі в Україні вводити не потрібно. Про це він висловився, опублікувавши довгий пост на своїй сторінці в Facebook. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на znaj.ua.

На думку Лєсєва, зовсім неважливо, кому саме будуть належати 100 або 200 гектарів української землі. Він вважає, що прості громадяни живуть зовсім в іншому світі.

“Пограбують селян і заберуть у них за копійки землю? Ну і що? Так нас щодня грабують з ПДВ і нагинають з тарифами, висмоктаними з пальця. А може і не тільки з пальця… Так що в технічних питаннях не повинно бути сумнівів. Нас натягнуть безсумнівно. Держава – це завжди мародер”, — затверджує Лєсєв.

Блогер вважає, що в питанні відкриття ринку землі наших громадян має хвилювати етнокультурне питання. Лєсєв пише, що село у тому вигляді, в якому воно існує зараз в Україні – це вже архаїка.

Далі блогер говорить про те, як помирають українські села. За словами Лєсєва, люди виїжджають із сіл, а хто не виїжджає – спивається. “Села старіють і вимирають. Школи регулярно закриваються. Загалом, повільна деградація села всі ці десятиліття”. Однак, на думку блогера, людей у сільській місцевості утримували паї, які їх і годували.

Лєсєв порівнює земельний пай з банківським депозитом, який не можна зняти, але з якого капають якісь, нехай і невеликі, гроші. Відкриття ринку землі, зробить селян чужими. Формально нічого не зміниться, але буде втрачено сполучна ланка.  

Як пише блогер, інвестор прийде на землю, щоб заробляти.  Він застосує технічні нововведення і великій кількості робочої сили місця не буде. Селяни ще більш активно почнуть від’їжджати. Щоправда, як зауважує Лєсєвв, це загальносвітова практика.

Резюмуючи роздумів про ринок землі, Лєсєв підкреслює, що її вільний продаж остаточно знищить українське село і сформує  ринок виключно господарських відносин, заснований на отриманні вигоди. Блогер вважає, що цього робити непотрібно, оскільки це змінить етнокультурну середу України.

Тут слід зауважити, що через це пройшли всі передові країни Європи. Навіть наш сусід Польща, теж пішла по цьому шляху і нічого страшного з нею не сталося.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *