Чому нинішні пожежі — тільки початок катастрофи?

Вся київська стрічка обурюється пилової бурею, гаром і селянами-ідіотами, які палять траву. Деякі говорять про диверсії і спробах приховати сліди масштабних незаконних вирубок. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на lenta.ua.

Все це так, але причина інша – необоротні зміни клімату та активізація людини. Я живу в Поліссі і можу порівнювати. Спробую написати свої спостереження.

1) Траву випалюють щороку. Це така національна традиція. Ідіотська, не сперечаюся. Але ніколи не було таких наслідків. Як і через приховування нелегальних вирубок. Чому? 

Тому що в Північній Україні Велика посуха. Всю осінь не було нормальних дощів, потім все раділи м’якій “європейській” зимі. Отримайте. Тетерів пересихає, ставки висохли (повністю), малі поліські річки заболочені, через брак вологи в минулих роках у цьому році швидше за все не переживуть літо. Змінюються екосистеми. В таких умовах вогонь може з’явиться в сосновому лісі через зайчика в розбитій пляшці, а не те що від недопалка. Не треба і диверсій. Хвоя і суха трава (а молодої фактично немає!) Як порох.

Чотири дні тому у мене по сусідству вогонь по необережності за 20 хвилин знищив три будинки. Колодязь з якого намагалися гасити, поки 25 хвилин молилися про пожежну машині, спорожнів дуже швидко. Сухо.

2) Агросектор – це наш локомотив. В Поліссі розорали все. Усе! Навіть заплави річок, які не чіпали навіть при СРСР. Екологічні нормативи? Чи не чули! Те що стояло у вигляді лугів і молодого лісу зараз це поля. Ліс викорчували, луки знищені. Ґрунт, якщо не говорити про заплави – це в основному пісок.

Вчора (16.04) я потрапив у піщану бурю на трасі між двох полів. Їх зорали минулої осені. До цього там був луг з молодими деревами. Здалеку було видно як хвилями знімається ґрунт. В середині бурі не було видно нічого, навіть аварійку. Ще тиждень тому я бачив біля Іванкова пилові смерчі на полях. Раніше я спостерігав таке тільки в зоні лісостепу. Це тільки початок.

3) Вже кілька років через брак вологи сохне ліс. Сосну, яка становить основу штучних лісів Полісся, доїдає короїд, який пожирає ослаблені дерева. Сухостійний ліс (зрозуміло, що не тільки, але масштаби дуже значні) вирізається, новий сідає, але він занадто малий для того щоб стримати вітер. Полісся – як тарілка, тут немає численних ярів. В результаті вітер не гасить ні що. Він як в трубах розганяється по просіках. І це теж тільки початок.

4) Скільки птахівницьких комплексів було побудовано за останні 10 років? Їх будують не просто так. Знаходиться підземне озеро і вибудовуються курники. Скажімо, біля Димера і Гаврилівки їх площа вже як місто. Ви дивуєтеся де вода? Запитайте у наших курячих царьків, які плювали на цю землю з висоти свого місця в Forbes. Їм тут не жити.

Україні ще вчора потрібна була якісна і дієва стратегія по змінам клімату і найжорстокіше екологічне законодавство, особливо з урахуванням запуску ринку землі.

Я говорю зараз не про підняття штрафів за підпал трави. Це 0,5% від того що потрібно зробити.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *