Чорноморський коридор стане доступнішим для експортерів

Україна веде переговори з ЄБРР про страхування торгових операцій, з перспективою масштабування співпраці на страхування інвестицій. Крім того, експортно-кредитні агентства країн-партнерів готові покривати інвестиційні ризики для свого бізнесу, повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Урядовий портал.

«Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (MIGA) від початку повномасштабної війни вже надало страхове покриття на суму понад 166 млн доларів. Це допомога як фінансовому, так і реальному сектору економіки. Тривають переговори про запуск нових проектів. Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) нещодавно схвалила п’ять нових проектів обсягом в 380 млн доларів. У сфері продовольчої безпеки, малого бізнесу, медицини та міжнародної торгівлі», — зауважив Прем’єр-міністр.

Ще один стратегічно важливий напрямок, за словами Прем’єр-міністра, — це вільна навігація в Чорному морі.

«За результатами домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака Україна спільно з пулом британських страхових компаній утворила спеціальний механізм. Він дозволить зробити знижку на вартість страхування від воєнних ризиків для експортерів усієї продукції з України. Це зробить чорноморський коридор доступнішим для більш широкого кола експортерів», — відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд виділив кошти, які будуть гарантією покриття збитків у разі їх настання. До механізму залучене Експортно-кредитне агентство, «Укргазбанк», «Укрексімбанк» і пул з 14 страхувальників.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *