Ціна на гречку росте, але фермери та експерти прогнозують здешевшання

За 20 років посівні площі під гречку скоротилися з понад семисот тисяч гектарів до 84 тисяч 2021 року. Через засилля російської крупи українським аграріям стало невигідно вирощувати культуру. Тому з початком повномасштабного вторгнення рф до України вітчизняний ринок відчув дефіцит. Тож навесні її вартість зросла вдвічі. За кілограм нині просять 100 гривень. В ціні гречка обігнала навіть крупи, які ми не виробляємо, а тільки імпортуємо.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ТСН.

Та попри високу вартість, гречка в магазинах не затримується, її розкуповують. Тривалим дефіцит гречки не буде, як і її висока ціна. З початком нового врожаю на полицях у магазинах вона посяде своє місце.

«Відбудеться здешевлення гречаної крупи на полицях наших магазинів на 20-30 відсотків», — впевнений директор міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

Посівні площі під гречку цього року становитимуть сто тисяч гектарів. Засіяли б і більше, та в дефіциті була не лише крупа.

«В березні був великий дефіцит насіння гречки, і всі хотіли його купити, не знали, де купити. Насіння гречки цієї весни було дуже дороге з тими всіма подіями, а яка буде на осінь ціна, але однозначно буде менша. Я думаю, час розставить на свої місця і стане такого рівня, що воно стане вигідно і споживачам, і виробникам», — запевняє фермер з Волині Володимир Шегедин.

З часом, переконаний як фермер, так і фахівці галузі, Україна повернеться до потужностей двотисячних. Коли не лише задовольняли внутрішню потребу в гречці, а ще й крупу експортували.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *