Ціни на картоплю знову зросли

Підвищений попит і обмежена пропозиція картоплі на українському ринку сприяли стрибку цін у цьому сегменті. Водночас відпускна ціна на картоплю вже в кілька разів вища, ніж рік тому та продовжує зростати. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Наприкінці минулого тижня ціни на картоплю в основних регіонах виробництва починалися від 12 грн/кг. Сьогодні більшість основних виробників не готові продавати картоплю менш ніж за 14-18 грн/кг. Це в середньому на 18% дорожче, ніж тижнем раніше.

Виробники називають кілька причин зростання цін у цьому сегменті. По-перше, тенденція до зростання цін зумовлена значним скороченням пропозиції неякісної продукції, оскільки поставки з погано обладнаних складів було зведено до мінімуму. Водночас попит на високоякісну картоплю продовжує зростати. Варто також зазначити, що деякі великі фермери все ще стримують продаж високоякісної картоплі в очікуванні подальшого зростання цін.

Варто зазначити, що наразі ціни на картоплю в 3,6 рази перевищують середню ціну на кінець грудня 2022 року. Водночас багато учасників ринку не очікують ослаблення торговельної активності в цьому секторі найближчим часом. Ба більше, багато фермерів заявили, що мають намір і далі коригувати ціни в бік підвищення. Своє рішення вони пояснюють високим попитом на високоякісну картоплю. Водночас пропозиція на ринку дещо обмежена, оскільки деякі великі фермери утримуються від продажу високоякісної картоплі в очікуванні подальшого зростання цін.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *