На українському аграрному ринку цього тижня спостерігалися цінові зміни на основні культури – кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак та сою. Причини коливань різні – від внутрішньої пропозиції до погодних умов і коливань на європейських біржах.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.
Ф’ючерси на кукурудзу впали на європейській біржі Matif, що вплинуло на ціни і в Україні. Пропозиція на внутрішньому ринку залишається високою, тому ціна кукурудзи продовжує знижуватися. У портах Одеси зерно продавали по 224–226 доларів за тонну на умовах DAP, на західному кордоні – по 200–202 євро за тонну (FCA).
Новий урожай поки що не подешевшав – ціна тримається в межах 200–204 доларів за тонну DAP.
Ціни на продовольчу пшеницю стабілізувалися після зниження минулого тижня. А от фуражна пшениця ще трохи впала в ціні. Попит на новий урожай пожвавився, покупці активніше укладають форвардні контракти.
У портах Одеси пшениця з вмістом білка 11,5% торгувалася по 213–215 доларів за тонну DAP. Фуражна пшениця – по 203–205 доларів.
Спочатку тижня ціни на соняшник продовжили падіння, бо переробники мали достатньо запасів. Але ближче до середини тижня ситуація змінилася: попит на соняшникову олію зріс, і це спричинило подорожчання сировини.
Ціна на соняшникову олію в портах Одеси зросла на 10–15 доларів – до 1135–1140 доларів за тонну DAP. За високоолійний соняшник переробники готові платити премію – в середньому 6000 грн понад базову ціну.
Очікувані заморозки можуть негативно вплинути на озимий ріпак. Через це зростає ризик зниження майбутньої пропозиції. На фоні цих очікувань покупці активізували закупівлі нового врожаю, що й підштовхнуло ціни вгору.
Внутрішній ринок сої відчуває нестачу пропозиції, особливо це помітно з боку переробників. Попит зростає, відповідно – і ціни.
У портах Одеси соя з ГМО торгувалася по 388–392 долари за тонну DAP, а не-ГМО – по 435–440 доларів.
Джерело: propozitsiya.com