Ціни на пшеницю на світових біржах зростали на тлі можливого погіршення стану посівів пшениці та кукурудзи в США внаслідок урагану, проте дані щотижневого моніторингу USDA здивували ринок, хоча його оприлюднили вже після закриття торгів.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.
Кількість посівів кукурудзи в США у доброму або відмінному стані зменшилася за тиждень лише на 2% до 69% (56% у 2019 р), а посівів ярої пшениці — на 1% до 70%, що відповідає минулорічному рівню.
Вересневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго продемонстрували найбільше з 15 липня денне зростання. Оптимізму ринку додала новина про продаж 130 тис. т твердої озимої пшениці, можливо до Китаю, хоча офіційно це не підтверджено.
Експорт пшениці з США за тиждень скоротився до 462 тис. т, що відповідає нижній межі експертних очікувань та на 22% поступається відповідному показнику 2019 р. З початку сезону експортовано 5,625 млн т пшениці, що на 2% перевищує минулорічні темпи.
Озима пшениця в США обмолочена на 93% площ, яра — на 30% у порівнянні з 14% у 2019 р та 43% в середньому за 5 років.
Вересневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:
на 6,06 $/т до 189,78 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 4,41 $/т до 160,66 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 2,76 $/т до 185,55 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
Паризька біржа продовжує спекулятивне зростання слідом за Чикаго, проте подальше підвищення котирувань обмежить зміцнення курсу євро відносно долара.
Трейдери очікують підсумків тендеру в Алжирі, де конкуренцію французькій пшениці складе німецька, польська та прибалтійська зі значно вищим обсягом пропозицій.
Вересневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF виросли на 4 €/т до місячного максимуму 184,75 €/т або 219,65 $/т.
Мінекономрозвитку України підписало з учасниками зернового ринку (виробниками, переробниками, експортерами та агроасоціаціями) меморандум, який визначає максимальний експорт пшениці у 2020/21 МР на рівні 17,5 млн т, що відповідає прогнозам експертів.
Зниження цін попиту на пшеницю в Україні внаслідок зміцнення курсу гривні зупинило продажі з боку виробників, тому трейдери для виконання контрактів найближчим часом будуть змушені знову підняти ціни.
Завдяки високій врожайності у Поволжі та Центрі експерти ІКАР підвищили прогноз врожаю пшениці в Росії у 2020 р. ще на 1 млн т до 82 млн, хоча тиждень тому підвищували його до 81 млн т. Це стане додатковим чинником обмеження зростання цін на чорноморську пшеницю в найближчій перспективі.
Джерело: propozitsiya.com