Главная / АГРОНОВИНИ / Цього сезону Україна може збільшити імпорт полуниці

Цього сезону Україна може збільшити імпорт полуниці

У поточному сезоні Україна може збільшити імпорт замороженої суниці садової (полуниці) через дефіцит пропозиції місцевої сировини. Сезон української ягоди в цьому році розпочався із запізненням і закінчився передчасно. Така ситуація є наслідком особливих погодних умов цієї весни і на початку літа. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ПроАгро Груп.

«Сезон української суниці в цьому році тривав трохи більше місяця, тобто на 2-3 тижні менше, ніж в попередні 3-4 роки. Пізній початок — це наслідок прохолодної весни, а передчасне завершення пов’язане із екстремальними погодними умовами в червні, через які виробники Західного та Центрального регіонів отримали значно менший врожай, ніж рік тому. Якість ягоди була не найкращою знов таки через надмірну вологість в червні. У зв’язку із цим переробні підприємства не змогли заготовити потрібну кількість місцевої сировини і тому вимушені її імпортувати», — зауважила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

В якості альтернативи українські переробні підприємства розглядають заморожену суницю виробництва Єгипет, така ягода в Україні пропонується сьогодні по 1,1-1,3 євро/кг. Єгипетською замороженою суницею компенсують дефіцит місцевої сировини і підприємства країн ЄС.

В той самий час на гуртових ринках потрохи з’являється «осіння» суниця, господарства Півдня та Закарпаття почали її збирати ще в кінці минулого тижня. Фермери кажуть, що цікавляться суницею переважно трейдери , які працюють на свіжому ринку. Станом на 23 липня 2019 року на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» суниця садова пропонується по 60-70 грн/кг (2,0-2,4 євро/кг), це на 30% дорожче, ніж рік тому.

«Обсяг пропозиції суниці поки що обмежений, але і попит стриманий. На ринку багато інших сезонних фруктів, головний сезон споживання суниці вже лишився позаду, до того ж ціни на ягоду є відносно високими», — розповідають оператори майданчику ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар» середня вартість суниці садової на майданчику ринку «Шувар» в цьому сезоні становила 28 грн/кг, що майже відповідає показникам минулого врожайного року. Вже в першій половині червня 2019 року ціни на ягоду впали до найнижчих за останні 3 роки показників — 17-20 грн/кг (0,58-0,68 євро/кг). Обвал ціни був пов’язаний із необхідністю швидко продавати ягоду, яка мало дуже короткий термін реалізації через надмірну вологу. В кінці червня суниця коштувала в 2 рази дорожче, ніж в середині місяця.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

У Києві правоохоронці затримали організатора схеми розкрадання майна одного з підприємств Держрезерву

Поліція затримала радника директора одного з підприємств Державного агентства резерву на отриманні мільйона гривень хабаря. ...

David Montgomery Womens Jersey