Цьогоріч запуститься лише 22 цукрові заводи

Українські виробники цукру цьогоріч мають дві головні проблеми — війна і ціна на енергоносії, переконаний заступник директора Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gnidava.lt.ua.

Якби на на Гнідавському цукровому заводі не диверсифікували виробництво, то сезон могли б і не розпочати.

«Цьогоріч у нас дві проблеми — війна і ціна на енергоносії. Газ у Європі коштує вже більше 2 тисяч доларів. Якби Гнідавський цукровий завод працював тільки на газу, то щодоби ми повинні віддати мінімум 400 тонн цукру тільки на газ, при тому, що завод буде виробляти 600-700 тонн за добу, а ще потрібно розрахуватись з господарствами-бурякоздавачами, платити заробітну плату людям, обслуговувати підприємство», — каже Олександр Нікішин.

Заступник директора переконує, що  газу внутрішнього видобутку може не вистачити для того, аби люди не замерзли взимку. Ціна на комерційний газ, який пропонують підприємствам є такою що  можна відразу не запускати завод, адже кожен кілограм виробленого на цьому газі цукру приносить лише збитки.

Це і стало причиною того, що цьогоріч ще 10 заводів працювати не буде, тобто запуститься лише 22 цукрові заводи по всій Україні.

«Однак ми не опускаємо руки і ставимо перед собою амбітні цілі. По-перше отримати від своїх підприємств-бурякоздавачів сировину і її переробити. А друге важливе завдання — це зберегти виробничий колектив, бо закриття заводу на один сезон потягне за собою і псування обладнання, а відповідно і більш тяжкі наслідки для підприємства», — наголошує Олександр Нікішин.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *