Цьогорічна посуха може стати найгіршою в історії Канади

На фермі Дерека Таллона на півдні канадської провінції Саскачеван цього річ випало 50 мм опадів за норми 190 мм. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на канадський сайт СВС.

Через це, розповідає фермер, урожай сочевиці цього року на його фермі ризикує стати одним із найнижчих на пам’яті фермера. «Я не зберу майже нічого. Коники-стрибунці з’їли значну частину листкової маси», — говорить Дерек Таллон. Він на своїй фермі площею 6400 га за 200 км на південний захід від столиці провінції Реджайни вирощує зернові, бобові та олійні. В середньому він збирав 18,4 ц/га сочевиці, проте нинішнього року фермер очікує врожайність на рівні всього 3,4 ц/га. «Я очікую врожаю, вчетверо меншого ніж зазвичай, а на значній частині площі — навіть менше», — говорить фермер.

«Скоріше за все, нинішня посуха стане найгіршою в історії канадських прерій. Вона вже перевищила за своєю силою сумно відому посуху 1961 року», — говорить дослідник водних ресурсів і кліматичних змін з Університету Саскачевану Джон Помрой. «Поки ще рано називати її найгіршою в історії, але вона має всі властивості, щоб стати такою», — додає він. Дослідник нагадує, що Саскачеван потерпав від посухи протягом усіх 30-х років, але тоді хоч у північних частинах провінцій Альберта і Саскачеван не було посухи. Зараз посуха повсюди.

В липні температура перевищувала норму на 3–4°С, а кількість опадів була однією з найнижчих в історії. Поєднання цих двох факторів, за словами вченого, спричиняє посуху, безпрецедентну за увесь час сільськогосподарського освоєння канадських прерій.

Також цього року від посухи потерпають захід США, Середземномор’я, Казахстан і Росія і вже кілька років — Австралія. Фермери, які змогли отримати нормальний урожай цього року, добре заробили, оскільки ціни на зернові продовжують зростати. На високі ціни, які б компенсували втрати від посухи, сподівається і Дерек Таллон.

Інший фермер, що живе за 25 км на схід, Баррі Райзнер, намагається зберігати оптимізм: «За останні 10 років ми кілька разів мали добрий урожай». За 50 років роботи на фермі він навчився приймати добре і погане. Втім додає, що важко спостерігати, як результати твоєї праці знищує посуха. Також фермер стурбований долею колег, які кілька місяців тому підписали контракти з трейдерами на поставки з фіксованою ціною і якщо у них нічого буде постачати, змушені будуть виплатити неустойку.

Нинішня посуха стане вже другою суворою посухою з початку століття в провінції (перша мала місце в 2001–2002 роках). А до кінця століття, за прогнозами, температура в провінції підніметься на 7–8°С.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *