Главная / АГРОНОВИНИ / Дефіцит української вишні переробні підприємства можуть компенсувати імпортом

Дефіцит української вишні переробні підприємства можуть компенсувати імпортом

Сезон збирання вишні тільки починається, затримка в порівнянні із минулим роком становить більше 10 днів.  Причина —  холодна погода веною та на початку літа. Відповідно, пропозиція вишні сьогодні є значно меншою, ніж в 2018 році. Але фахівці «Інфо-Шувар», кажуть, що пропозиція вишні сьогодні є меншою навіть в порівнянні із  2017 роком,  коли українські садівники зібрали один з найгірших врожаїв вишні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

У Львові, на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» свіжу вишню сьогодні продають по 40-50 грн/кг (1.33- 1.66  EUR/кг).  Рік тому ціни формувались в діапазоні 10-20 грн/кг (0.33- 0.66  EUR/кг), а в кінці першого тижня липня 2017 року вишня коштувала 25-27 грн/кг (0.83- 0.90 EUR/кг).

Переробні підприємства, які є головними покупцями вишні, вважають, що високі ціни на сировину та дефіцит її комерційних партій на ринку  можуть спровокувати збільшення обсягу імпорту замороженої вишні в цьому сезоні. Зазвичай найбільшим постачальником цієї продукції в Україну є Польща, але цього сезону з польською вишнею теж проблема – сировини менше, вона є дорожчою. За даним порталу Sadyogrody.pl на початку липня польська заморожена вишня 1 класу на зовнішньому ринку пропонується по 1,15-1,25 EUR/кг, це мінімум на 30% дорожче ніж рік тому  і здебільшого мова йде про перехідні запаси з 2018 року.

В Україні заморожену вишню врожаю 2018 року сьогодні можна купити по 1,3-1,4 EUR/кг.

Фахівці галузі вважають, що ціни на сировину нового врожаю і на зморожену вишню були б ще вищими, якби не великі перехідні запаси із попереднього сезону.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Бахматюк вважає політично заангажованим рішення апеляційної палати ВАКС про заочний арешт і звернеться в міжнародні суди

Олег Бахматюк Бізнесмен Олег Бахматюк оскаржить у міжнародних судах рішення апеляційної палати Вищого антикорупційного суду ...

David Montgomery Womens Jersey