Главная / АГРОНОВИНИ / У червні підскочив індекс цін на зерно

У червні підскочив індекс цін на зерно

У червні середнє значення індексу цін на зернові склало 173,2 пункти, що на 6,7% (майже 11 пунктів) вище травневого показника та на 3,8% вище за рівень червня 2018 року. Про це повідомляється в звіті Food and Agriculture Organization (FAO). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

За інформацією FAO, причиною такого збільшення стало різке зростання експортних котирувань кукурудзи, які підвищуються третій місяць поспіль.

Як говориться в звіті, це відбувається через очікуване істотне скорочення обсягів експортної пропозиції з боку США — найбільшого світового виробника і експортера кукурудзи.

У той же час, за даними звіту, світові ціни на пшеницю, які знижувалися протягом двох місяців поспіль, виросли, частково в силу невизначеності прогнозів виробництва, а також як наслідок підвищення цін на кукурудзу.

FAO (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН) — міжурядова організація, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена та одна організація-член — Європейський Союз. FAO є спеціалізованою установою ООН, яка очолює міжнародні зусилля по боротьбі з голодом.

Індекс продовольчих цін FAO — середньозважений показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик з п’яти продовольчих сировинних товарних груп: зернові, м’ясо, молочні продукти, рослинні масла та цукор.

Нагадаємо, Україна в 2018-2019 маркетинговому році експортувала 49,7 млн ​​тон зерна, що на 26,1% більше, в порівнянні з попереднім маркетинговим роком, і є рекордом за всю історію незалежності держави.

За оцінками експертів Єврокомісії, Україна поставила 15,4 млн тон кукурудзи в країни ЄС (65,3% від загального імпорту) та стала основним постачальником зерна до Євросоюзу.

До інформації: вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай 2019 року становить в межах 27,7 млн ​​га або на рівні 2018 року.

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

В Україні дещо зросли ціни на лохину

В Україні на поточному тижні відзначається зростання цін на лохину, повідомляють аналітики проекту EastFruit з ...