Главная / АГРОНОВИНИ / Україна впевнено випередила Польщу на ринках яблук в Південно-Східній Азії

Україна впевнено випередила Польщу на ринках яблук в Південно-Східній Азії

Україна впевнено обійшла Польщу за обсягом поставок яблука на найбільш вимогливі і дорогі ринки Південно-Східної Азії, такі як Сінгапур і Малайзія. Цей успіх особливо примітний на тлі рекордного врожаю яблука в історії Польщі і рекордно низьких цін на нього. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

У загальному рейтингу постачальників яблука до Малайзії, зараз Україна знаходиться на восьмому місці, випереджаючи на одну позицію Польщу. Всього в цьому сезоні Україна експортувала до Малайзії близько 550 тон яблук — рівно вдвічі більше, ніж Польща. Аналогічна ситуація і на ринку Сінгапуру — за обсягом експорту яблука в цю країну серед європейських країн Україна поступається лише Франції та Італії, але випереджає Польщу, Бельгію, Іспанію, Нідерланди та інших експортерів.

«Ми не просто так зробили ставку на ці країни — адже саме Південно-Східна Азія буде забезпечувати основний приріст споживання продуктів харчування в світі в найближчі 20 років. При цьому традиційні для нас продукти, такі як яблуко, горіхи та великий набір ягід, в цьому регіоні не вирощуються і вирощуватися не можуть. А значить ціни тут завжди будуть залишатися високими, що дає можливість українським садівникам, в свою чергу, інвестувати в поліпшення якості продукції, адже тут очікують тільки преміальну продукцію. А значить і український ринок згодом побачить більше якісного яблука, малини, лохини та інших продуктів», — зазначає Андрій Ярмак, керівник проекту розвитку експорту українського продовольства і економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За словами експерта, Імпортери з Південно-Східної Азії вважають за краще українське яблуко польському тому, що в Україні набагато кращі умови для вирощування яблука преміальної якості, ніж в Польщі, а також тому, що наше яблуко краще транспортується і має більш багатий смак.

За прогнозами Української плодоовочевої асоціації, загальний експорт яблук з України в цьому сезоні збільшиться приблизно до 60-62 тисяч тон, а експорт в країни ЄС, Близького Сходу та Південно-Східної Азії буде рекордним.

До інформації: в Польщі втрати врожаю яблук в поточному році досягають 60% через заморозки на початку травня. В окремих регіонах постраждали лише 30-40% врожаю, а в деяких фіксують втрати на рівні 100%. Крім заморозків садівники скаржаться і на величезні обсяги опалих плодів, тому вони стурбовані, що значну частину залишків фруктів доведеться продавати на місцевому ринку або віддати на переробку через їх низьку якість. Відзначається, що найменше постраждали яблука сортів Gala і Champion. Найсильніше мороз відбився на промисловому вирощуванні сортів Idared і Golden.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Закупівельні ціни на українську пшеницю різко знизилися

На тлі різкого зниження біржових цін на пшеницю в США та в очікуванні підсумків єгипетського ...

David Montgomery Womens Jersey