Демоферми: побачити — значить повірити

Британці говорять: побачити — значить повірити. Українці: краще один раз побачити, ніж 100 разів почути. Це, й було лейтмотивом презентації 16 вересня 2021 року проєкту «Українська мережа демонстраційних ферм «ДЕМО-ФЕРМИ» (УМДФ), що реалізується Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ) за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз УМДФ.

Демонстраційне господарство (ферма у широкому розумінні) — це не «потьомкінські села» для «показухи», як це може інколи сприйматися.

Демоферма — це механізм для практичного показу різних методів інноваційного ведення сільського господарства, демонстрації ідей, новітніх продуктів, техніки, технологій, менеджменту, маркетингу у сфері сільського господарства не на спеціально створених господарствах, а на вже існуючих полях, фермах, переробних цехах.

Демонстраційні покази форм і методів роботи суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сільській місцевості, та сільського населення — це один із основних методів дорадчої діяльності. Так записано у Законі України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність».

Не тільки окремі демонстраційні мережі, а цілі мережі таких ферм стали важливим елементом систем передачі знань та інформації у сільському господарстві, систем сільськогосподарського дорадництва США, країн Європейського Союзу, Австралії. 

Чому така увага до демоферм у світі? Тому що демонстраційна ферма — це ефективний механізм для практичного (!) показу «передовими» (так колись було прийнято говорити) фермерами своїм колегам, які ще не стали «передовими», але хочуть такими стати, різних методів інноваційного ведення сільського господарства. 

Чому такий механізм є ефективним? Влучна відповідь на таке запитання пролунала із вуст Віктора Шеремети, фермера із Київщини, віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України: «Якщо виступає спікер з іншої галузі — багатьом нецікаво. Але якщо говорить, виступає із технологією безпосередньо фермер — це викликає великий такий ажіотаж, цікавість… І тому от на практиці фермери хочуть почути своїх колег. Передовий досвід. І вони, як правило його застосовують».  

Томас Брунер, власник товариства з обмеженою відповідальністю «Агро плюс 2006» висловився коротко: «Я просто підкажу і покажу свою ферму і поясню, як це все працює».

Підтримка демонстраційних ферм владою є світовою практикою. Оскільки, підтримка розвитку фермерства та дорадництва — це в Міністерстві аграрної політики та продовольства України одні із провідних питань, на них покладаються сьогодні великі надії і плани, багато уваги приділяється, про що говорив начальник Управління аграрної інфраструктури цього Міністерства Максим Кобзистий, можна сподіватися на підтримку владою демоферм як частини дорадництва.

Мета проєкту «Українська мережа демонстраційних ферм» — створення в Україні інституту демонстраційних ферм як елементу системи сільськогосподарського дорадництва, їхня інституалізація, мережування в Україні та інтеграція у європейську мережу демоферм як елементу системи передачі знань та інновації̆. 

Більше про демонстраційні ферми можна дізнатися на сторінці Української мережі демонстраційних ферм https://demofarmua.tilda.ws/home. 

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *