Щорічно у всьому світі 2 січня відзначається День бабака – у цей день метеорологи спостерігають за бабаками і з їхньої поведінки визначають, коли ж чекати весну. Якщо День бабака видається похмурим, бабак не бачить своєї тіні і залишає нору – значить, весна буде рання. Українські метеорологи також не відстають, і 2 лютого традиційно спостерігають за бабаком Тімкою в Харкові та трохи пізніше за бабаком Марусею у Львові. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал «Вести».
Бабак Тимка IIІ, що живе на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна, спрогнозував, що весна цього року буде пізньою. У минулому році бабак Тимка III, зробив перше в своєму житті передбачення весни, адже в 2018 році Тимка IIІ змінив на посту свого батька – Тимку ІІ.
«Бабак не побачив своєї тіні, коли прокинувся в суботу. Так що ще в березні нас чекають заморозки. Тепла і сонячна погода нас чекає в квітні. Тимка III дуже швидко повернувся до нори, а це значить, що тепло настане тільки через шість тижнів», – пояснила співробітниця університету Надія Токарська.
Немає причин не довіряти і львівському бабаку Марусі – в минулому році Маруся передбачила прихід теплої весни – тварина не побачило своєї тіні. Але львівські екологи дістають її тільки 15 лютого.
«Будемо Марусю завжди делікатно. Спочатку намагаються діти, а потім вже дорослі. Бабак, зазвичай, спочатку чинить опір та навіть намагається вкусити – а зуби у них досягають двох сантиметрів. Поганий настрій Марусі ми, жартуючи, пояснюємо тим, що вона – жінка», – сказано в повідомленні.
Джерело: propozitsiya.com