29 січня відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з представниками Національного Банку України, інших фінансових установ, обласних департаментів ОДА з агропромислового розвитку та сільгоспвиробниками для обговорення напрямів підтримки кредитування в агропромисловому комплексі.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінекономіки.
«Спільно з профільними асоціаціями та уповноваженими банками ми напрацьовуємо алгоритми державної підтримки кредитування в АПК за трьома напрямами. Ми зберегли кредитування малих виробників, адже фокус державної аграрної політики — саме на підтримці малого та середнього бізнесу. Також передбачено відшкодування кредитів на тваринництво і на купівлю земель с/г призначення. Порядки використання коштів за цими напрямами будуть прийняті впродовж лютого», — зазначив Тарас Висоцький.
У державному бюджеті на 2020 рік зафіксована сума у 4,2 млрд грн на підтримку галузі АПК, з яких 1,2 млрд грн передбачається виділити на програму зі здешевлення кредитів.
Зокрема, програма включатиме:
- компенсацію відсотків за кредитами для с/г підприємств, які мають щорічний оборот до 20 млн грн. Цей напрям не матиме обмежень щодо цільового використання кредитів. Держава компенсуватиме до 1,5 облікової ставки НБУ, кінцева вартість кредиту для сільгоспвиробника не перевищуватиме 5%;
- компенсацію відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва, в тому числі «нішеві» напрями — вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Передбачається, що сума кредитів не має перевищувати 10-15 млн грн;
- компенсацію відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель с/г призначення. Напрям буде розповсюджуватися на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не буде перевищувати 5 млн грн на рік.
На сьогодні в Україні діють 38 уповноважених банків, через які реалізується програма державної підтримки сільгоспвиробників.
Джерело: propozitsiya.com