Державний аграрний реєстр (ДАР) вже об’єднав понад 200 тисяч користувачів

Станом на кінець березня 2025 року в Державному аграрному реєстрі зареєструвалися понад 200 тисяч аграріїв. Як повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, більшість користувачів — це фізичні особи (72,6%), ще 16,6% — юридичні особи, а 10,8% — фізичні особи-підприємці.  

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

За даними реєстру, у ньому вже обліковано майже 7 мільйонів земельних ділянок загальною площею близько 20 мільйонів гектарів — це понад 80% усіх сільськогосподарських угідь України. Також у базі міститься інформація про 573 тисячі корів, 320 тисяч овець і 54 тисячі кіз.  

«Той факт, що понад 200 тисяч користувачів уже приєдналися до платформи, свідчить про високу довіру до цифрових інструментів держави. Це особливо важливо в умовах війни, коли підтримка має бути швидкою та адресною. ДАР став дієвою платформою для надання державної та міжнародної підтримки агросектору», — зазначив Віталій Коваль.  

Майже всі чинні програми підтримки аграріїв реалізуються через ДАР. Через платформу фермери подають заявки на дотації за гектар землі, утримання худоби, будівництво або реконструкцію зрошувальних систем, а також на спеціальні програми для господарств у деокупованих і прифронтових районах.  

У 2024 році понад 31,6 тисячі агровиробників отримали державну допомогу через платформу на загальну суму 3,88 млрд грн. У 2025 році на ці програми передбачено понад 6 млрд грн.  

Розвиток ДАР включено до Плану України в межах програми фінансової підтримки ЄС Ukraine Facility. До першого кварталу 2026 року понад 80% державної агропідтримки має здійснюватися саме через цю платформу.  

«Інтеграція ДАР із системами ЄС — це передумова для доступу українських фермерів до європейських ринків, фінансування та цифрових сервісів. Завдяки таким рішенням ми створюємо базу для справжнього партнерства з Європейським Союзом», — додав міністр.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *