Держпродспоживслужба оприлюднила фітосанітарний стан сходів озимого ріпаку

За даними моніторингу посівів озимого ріпаку в Україні рослини заселяються хрестоцвітними блішками та несправжніми гусеницями ріпакового пильщика, свідчать дані звіту щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин Держпродспоживслужби.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dpss.gov.ua.

«У Київській, Кіровоградській, Хмельницькій областях на сходах озимого ріпаку в крайових смугах полів відмічено поодиноке заселення хрестоцвітними блішками та несправжніми гусеницями ріпакового пильщика, які в допороговій чисельності пошкодили 2−5% рослин (Кіровоградська область).

Знешкоджують хрестоцвітних блішок, за чисельності 3−5 екземплярів на квадратний метр за сухої погоди, t>15°С дозволеними до використання інсектицидами», — йдеться в повідомленні.

За повідомленням, у посівах сої триває розвиток та живлення павутинного кліща, яким заселено 2−17, макс. 30% рослин у Херсонській області. Тютюновим трипсом, попелицями заселено 3−15% рослин, гусеницями листогризучих совок та акацієвої вогнівки пошкоджено 2−5% рослин культури.

«Аскохітозом, септоріозом, пероноспорозом, церкоспорозом, іржею, бактеріальним опіком, осередково фузаріозом, жовтою та зморшкуватою мозаїкою охоплено 2−10, макс. 16−25% (септоріоз — Київська, Львівська; церкоспороз — Сумська область) рослин», — підсумували у відомстві.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *