Для аграріїв Львівщини провели навчання з написання грантових заявок

Тренінг з залучення грантових коштів для представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування, фермерських господарств, проведели консультантами Центру розвитку фермерства «Врожай Перемоги».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Серед учасників були як фермери, які мали мінімальний досвід у написанні грантових заявок і хотіли поглибити знання з залучення грантових коштів, так і ті, які не мали жодного досвіду в темі міжнародної технічної допомоги. Загалом участь у заході взяло більше 30 фермерів різних галузей сільськогосподарського виробництва та переробки.

«Незважаючи на виклики та труднощі аграрії намагаються адаптуватися, продовжувати працювати, шукати виходи на нові ринки, а також шукають альтернативні фінансові джерела для підтримки діяльності. Це кошти з державного та обласного бюджетів, це також і програми міжнародної технічної допомоги. Зокрема, цьогоріч на підтримку  сільського господарства Львівщини виділено 47,9 млн.грн. з обласного бюджету. В час війни кількість грантових програм, що допомагають вітчизняному агробізнесу зросла в рази і, за словами експертів, їх буде ще більше. Сьогодні посилення фінансової спроможності аграріїв залежить також  від вміння готувати якісні проектні заявки», – зауважила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Тренінг був максимально орієнтований на практичні та ключові аспекти щодо пошуку доступних відповідних грантів та програм МТД, вимог до написання грантової заявки. Також тренер розповів учасникам заходу про виклики, які стоять перед сучасним бізнесом в процесі підготовки пакету документів на грант.

«Щоб отримати грантові кошти фермерам необхідно розробити бачення свого розвитку, прописати проблематику, з якою працюють, а також описати яким чином заходи, що передбачені грантовою заявкою, допоможуть розвинути власний бізнес. Таким чином є подвійна вигода. З однієї сторони підприємці привертають увагу до свого бізнесу, з іншої – розвивають стратегію розвитку, вивчають і прописують її та мають можливість залучити безпосередньо кошти від національних і міжнародних програм, які  підтримують українське підприємництво», – наголосив Іван Кульчицький, експерт з розвитку бізнесу та місцевих рад.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *