В Україні в посушливі періоди раніше зволожувати ґрунт на посівних площах допомагали дренажні системи. У нинішній час держава не фінансує дренажування посівних площ, розповів голова фермерського господарства «Аделаїда» Сергій Рибалко.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.ua.
«Ось уже протягом кількох років в Україні на дренажування немає державного фінансування. Я поясню: завданням дренажних систем було водне регулювання.
Дренажні системи дозволяли зберігати вологу в ґрунті. Якщо на якійсь ділянці вологи було мало, закривали засувку і волога залишалася в каналах. А якщо вологи в ґрунті було багато, то воду спускали в річки.
Раніше держструктури підтримували дренажні системи в робочому стані. Зараз немає фінансування, інфраструктура вийшла з ладу, відповідно, система не працює», — описав ситуацію експерт.
С. Рибалко додав, що в українських аграріїв є гостра потреба в системах штучного зрошення полів. Але держава фінансує незначну частину систем штучного зрошення.
«Відразу згадаю, що при Радянському Союзі Україна мала 2 млн 600 тисяч гектарів зрошуваних земель, і кілька мільйонів гектарів дренажних земель. На сьогодні дренажування закинуто, а зрошення проводиться тільки на 600 тисяч гектарів. З них 400 тисяч гектарів знаходиться в Херсонській області», — сказав аграрій.
Джерело: propozitsiya.com