Для відновлення агросектору знадобиться 10 років та $37 млрд інвестицій

Прямі втрати агросектору України від російської агресії становлять $4,3 млрд, що дорівнює 15% загального капіталу агросектору України. Непрямі втрати, викликані зниженням виробництва, блокадою морських портів та підвищенням вартості виробництва, станом на червень 2022 року оцінюються в $23,4 млрд.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Украгроконсалт.

Про це йдеться в доповіді Kyiv Rysing від консалтингової компанії Kyiv Strategy Consulting, де в повному обсязі проаналізовано минуле, нинішнє та майбутнє становище України в економіці, суспільному розвитку, військовій сфері та галузі довкілля. 

До війни агросектор України забезпечував 10,3% ВВП та був однією з кількох основних складових його формування. У 2021 році Україна збільшила обсяги експорту сільгосппродукції з $22,2 млрд до $27,8 млрд порівняно з 2020 роком, що становило 43,9% від загального експорту. Найбільше Україна експортувала продукції сільгоспкультур (56%), олійно-жирової (26%), а також продуктів харчування (13%) та тваринництва (5%).

Основними продуктами агросектору були кукурудза, пшениця та соняшник. У 2021 році на експорт припало 59% врожаю кукурудзи і пшениці та 91% соняшникової олії, що зробило Україну світовим лідером із виробництва та експорту цього продукту.

Вже на сьогоднішній день війна призвела до того, що більш ніж 500 тис. т зерна було викрадено росією на окупованих територіях. Також відбулося 40% зниження врожаю загалом у 2022 році (до 65 млн т) та 44% зниження врожаю зернових порівняно з 2021 роком.

Війна також змінила посівну структуру: не маючи можливості експортувати соняшник, пшеницю, ріпак та ярий ячмінь, експортні обсяги яких суттєво зменшилися, українські виробники збільшили посівні площі гороху, бобів, гречки в очікуванні на підвищений попит на внутрішньому ринку. Єдина культура, що збільшила свій експортний обсяг за даними на вересень 2022 року, — це кукурудза (+146%).

Агросектор є пріоритетним напрямом Плану відновлення України на 2022-2032 роки, який прийняли на конференції в Лугано у липні 2022-го.

Щодо сільськогосподарського напряму, акцент робиться на збільшенні обсягів обробки агропродукції, зростанні частки загалом та збільшенні експорту продуктів із доданою вартістю, спорудженні систем іригації задля підвищення ефективності, збільшенні виробництва та переробки м’яса і молочних продуктів, відновленні пошкоджених війною агропідприємств та рекультивації земель.

Необхідний обсяг інвестицій протягом 10 років у агросфері України становить $37 млрд.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *