Для відновлення економіки необхідні глибоководні чорноморські порти, – Олександр Кубраков

Експорт новим альтернативним коридором вже показав перші результати, але для відновлення економіки необхідні глибоководні чорноморські порти, заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на 6-му німецько-українському економічному форумі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Умова номер один для відновлення економіки – можливість експортувати через глибоководні порти Чорного моря. З моменту, коли Росія вийшла із зернової угоди, ми почали працювати новим альтернативним коридором. У нас вже є перші результати – майже 1,5 млн метричних тонн було експортовано», – зазначив Кубраков.

За його словами, із серпня 2022 року по липень 2023-го до країн Африки, Азії та Європи доправли 32,9 млн тонн сільськогосподарської продукції. Для виконання більшого об’єму необхідно зосередитись на експортній логістиці.

Читайте також: Щоб зберегти сільське господарство, Україна має експортувати 6 млн т агропродукції щомісяця, – Микола Сольський.

«Дунай виконує дуже важливу функцію. Коли не працювали порти Великої Одеси, він взяв на себе майже 50% усіх обсягів експорту та імпорту. Це наш великий альтернативний маршрут. Близько 85% Дніпровських шлюзів у критичному стані, а отже потреба у капіталовкладеннях на модернізацію становить 165 млн доларів», – повідомив Кубраков.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *