До 15% кукурудзи може залишитись зимувати в полі, – гендиректор УКАБ

У 2023 році може повторитись така ж ситуація, як торік, коли в полях незібрана кукурудза стояла до весни, вважає Олег Хоменко, генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Ситуація, на жаль, повторюється: кукурудза буде зимувати в полі з декількох об’єктивних причин. По-перше, це завантаженість елеваторів та відсутність місць для зберігання зерна у господарствах. Фактично для них єдиний на сьогодні варіант – це поліетиленові рукави для зберігання. Однак використання таких засобів суттєво впливає на якість продукції. В цих рукавах неможливо забезпечити правильні умови для зберігання без втрат якості зерна та без його пошкоджень. Йдеться про те, що після кількох етапів завантаження, розвантаження, транспортування таке зерно вже буде бите. Тобто 100% якості зерна в рукавах зберегти неможливо», – розповів Олег Хоменко.

Він пояснив, що за підвищеної вологості або ж коли техніка не може пройти по ґрунту забезпечити нормальне збирання кукурудзи неможливо. Але через нестачу потужностей для зберігання аграрії будуть вимушені залишити кукурудзу в полях. Через це багато зерна в качанах зіпсується під дією зовнішніх факторів.

Але скільки саме кукурудзи може залишитися в полі, оцінити складно.

«Об’єктивно сказати складно. Залежить від того, як відбуватиметься завантаження та вивантаження з елеваторів, та від того, скільки залишатиметься вільного місця. За припущеннями УКАБ, десь до 15% врожаю кукурудзи залишиться в полі, але це дуже попередні дані», – вважає гендиректор УКАБ.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *